• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Umiesz szybko pisać? Ale czy byłbyś w stanie pobić rekord należący do Barbary Blackburn, która podczas testu z 2005 r. osiągnęła maksymalną prędkość pisania 212 wpm (Word per Minute – słowa na minutę)? Test szybkiego pisania pozwala sprawdzić swoje umiejętności i porównywać je z innymi.

Blackburn osiągnęła tak wysoki wynik w j. angielskim, gdzie nie ma – jak u nas – znaków diakrytycznych, czy też prościej: ogonków. Tak szybko nie da się pisać z ą, ę, ś czy dź. Ale nie oznacza to, że nie możesz pisać naprawdę szybko po polsku.

Przeciętna osoba pisze z prędkością 41,4 słów na minutę. To zdecydowanie mniej niż rekordziści. To również dość wolno, jeśli zarabiasz na życie pisaniem.

Kto pisuje szybciej? Wykonaj test szybkiego pisania

Chłopcy piszą szybciej. Ich średnia prędkość pisania to 44 słów na minutę. W przypadku dziewczyn jest to 37 słów, co wydaje się trochę dziwne, bo to one wykazują większe zainteresowanie ćwiczeniami i doskonaleniem swoich umiejętności.

Aby sprawdzić, jak dobrze piszesz, wykonaj test szybkiego pisania już teraz. Polecamy szczególnie ten serwis: https://10fastfingers.com/typing-test/polish. Obsługuje j. polski, więc możesz sprawdzić swoje umiejętności w rodzimym języku. Nasz wynik? Bardzo proszę:

wynik testu szybkości pisania

Byłem w stanie pisać z prędkością 97 słów na minutę i popełniłem 5 błędów. Moja dokładność to 92 proc. Z tego co przeczytałem, jest ona na poziomie zawodowej maszynistki, co oznacza, że popełniam niewiele błędów i piszę bardzo szybko. Nie oznacza to jednak, że nie może być lepiej. Najlepsi profesjonaliści mają skuteczność na poziomie 97 proc., co oznacza, że popełniają jeszcze mniej błędów niż ja.

Jeśli chcecie sprawdzić swoje umiejętności w innym teście, polecamy jeszcze ten. To kolejna ciekawa strona z testem do szybkiego pisania.

Sprawdź też: Internet w 2020 r. Co dzieje się w sieci w każdej minucie?

Oceń ten post