• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

Lenovo zaprezentowało zupełnie nową ładowarkę bezprzewodową do laptopów. Go Wireless Charging Kit działa z niemal wszystkimi urządzeniami na rynku.

Bezprzewodowe ładowanie laptopów do dalej względna nowość i rzadkość na rynku. Nic dziwnego, wymagają one znacznie większej mocy niż telefony. Ładowarki bezprzewodowe są najczęściej przez to bardzo duże i niebezpiecznie się nagrzewają.

Najnowszy produkt Lenovo, czyli Go Wireless Charging Kit to jednak zupełnie inne urządzenie. Tak naprawdę, lepszym terminem byłoby tutaj chyba coś w rodzaju „ładowarka półprzewodowa”. Ale cóż, nie bawmy się lepiej w słowotwórstwo.

Zobacz: Ładowarka bezprzewodowa do telefonu – najlepsze modele

Lenovo Go Wireless Charging Kit działa z niemal każdym laptopem!

Go Wireless Charging Kit składa się tak naprawdę z dwóch elementów – maty ładującej i niezbyt dużego paska pełniącego rolę odbiornika. Samą matę, podpinamy standardową ładowarką do prądu i stawiamy na biurku. Urządzenie nie pracuje oczywiście bez żadnego obciążenia, może więc być bez żadnych przeszkód podpięte 24/7 do gniazdka.

Drugi element, czyli odbiornik to po prostu gruby na 3 milimetry metalowy pasek. Aby cieszyć się ładowaniem bezprzewodowym, musimy umieścić go z tyłu naszego laptopa i podpiąć go do portu USB-C. Jak nietrudno się domyślić, wystarczy teraz że położymy go na macie, aby laptop zaczął się ładować.

Lenovo deklaruje, że ich nowa ładowarka jest w stanie działać niemal z wszystkimi 13 lub 14 calowymi laptopami bez ekranów dotykowych. Maksymalna osiągalna moc do 65W, a wydajność energetyczna oscyluje w okolicach 93%.

Nowa bezprzewodowa ładowarka od Lenovo trafi już wkrótce do sprzedaży. Producent wycenił ją na 140 dolarów.

Zobacz też:
Pixel Stand 2 – wyciekła pierwsza specyfikacja nowej ładowarki
Razer prezentuje nową ładowarkę GaN 130W
Xiaomi prezentuje HyperCharge – ładowanie smartfona w 8 minut mocą 200W

Oceń ten post