• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Lucid Air w wersji Dream R ma zasięg maksymalny 837 km . A to oznacza, że Tesla właśnie została zdetronizowana, bo model S w wersji Long Range ma zasięg mniejszy o 174 km. Tesla przegrywa jednak nie tylko pod tym względem, bo Lucid Air jest także bardziej wydajny (moc silnika w wersji Dream P wynosi 1111 KM, w porównaniu do mocy 1020 KM w przypadku Tesli).

Specyfikacje Lucid Air robią szczególne wrażenie w wersji Dream R (od Range, czyli zasięgu), ale do wyboru jest także wersja Dream P (od Performance, czyli osiągów). Obie opcje były dostępne w cenie 169,000 dolarów. Były, ponieważ na ten moment rezerwacje zostały zamknięte i możliwe jest wyłącznie dołączenie do listy rezerwowej.

Czy to oznacza, że mimo znacznie wyższej ceny Lucid Air będzie sprzedawał się lepiej niż Tesla? Możliwe. Prezesem firmy jest Peter Rawlinson, były inżynier Muska. Stworzona przez niego konstrukcja Tesli Model S ma swoje odzwierciedlenie także w Lucid Air, ale nie ma tu niedoskonałości i błędów z poprzedniego projektu. Wnętrze oferuje luksus limuzyny, a osiągi są porównywalne z tym, co gwarantują auta sportowe.

Czytaj również: Auta elektryczne – jakie można kupić w Polsce i które mają największy zasięg?

5/5 - (1 vote)