• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Mark Zuckerberg zdradził kolejne plany na rozwój Facebooku. Firma chce skupić się na młodszych użytkownikach.

Facebook zaprezentował swoim udziałowcom bardzo niepokojący raport. Młodzi ludzie odchodzą stopniowo od firmy. Gigant social mediów już od ponad 3 lat odnotowuje wyraźne spadki w udziale nastolatków i młodych dwudziestolatków wśród użytkowników. Powodów jest oczywiście kilka.

Przede wszystkim, okazuje się, że obecna forma Facebooka nie jest już atrakcyjna dla młodzieży. Treści prezentowane na portalu stają się coraz bardziej poważniejsze – serca użytkowników podbijają już nie zdjęcia i śmieszne filmiki, a poważne dyskusje na tematy polityczne i społeczne. Z jednej strony to bez wątpienia dobry znak, social media są obecnie jednym z głównych źródeł informacji na Internautów. Z drugiej jednak, Facebook traci użytkowników.

Zobacz: Gogle VR – najlepsze modele

Kolejnym czynnikiem jest też olbrzymia konkurencja. Nastolatki zdecydowanie bardziej wolą TikToka i Snapchat. Mark Zuckerberg podejmował już kilka prób unowocześnienia, chociażby dodając swoje własne stories, ale wszystkie działania okazywały się dość nieskuteczne.

Jak wygląda więc przyszłość Facebooka? Przede wszystkim ma być to metaverse, czyli ich własny wirtualny świat. Oprócz tego, to właśnie młodzi ludzi mają stanowić wyznacznik tego, w jakim kierunku ma rozwijać się firma. Co z tego wyniknie? Cóż, zobaczymy.

Przy okazji Mark Zuckerberg zapowiedział jeszcze jedną zmianę. Od dzisiaj, sprawozdanie finansowe Facebooka będzie podzielone na dwa elementy. Jednym z nich będą ich serwisy social media, a drugim Reality Labs zajmujące się wirtualną rzeczywistością.

Zobacz też:
Facebook oddał gogle VR Oculus Go w ręce użytkowników
Facebook zmieni swoją nazwę już w przyszłym tygodniu
Mark Zuckerberg wydał w 2020 aż 23 mln dolarów na ochronę

1/5 - (2 votes)