• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Microsoft ogłosił kolejną dużą, samodzielną wersję popularnego pakietu biurowego Microsoft Office 2021. Nie będzie ona wymagać subskrypcji!

Office 2021 zaoferuje dostęp do popularnych programów, takich jak Excel czy Word, a także pojawi się w wersji na Mac i Windows. I to jeszcze w tym roku.

Na razie firma nie zdradza jeszcze szczegółów o dostępności pakietu. Obiecała natomiast dwie wersje dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą subskrybować platformy Microsoft 365, obejmującej chmurowe aplikacje Office’a. Microsoft wprowadzi pakiet Microsoft Office 2021 w wersji dla konsumentów oraz LTSC (Long-Term Servicing Channel) dla firm.

Microsoft Office 2021 – na co możemy liczyć?

Jeśli chodzi o funkcjonalność, firma zapowiada, że nowy Office zaoferuje przydatne funkcje. Otrzymamy m.in. tablice dynamiczne i XLOOKUP w programie Excel, ulepszone ułatwienia dostępu, czy też tryb ciemny w wielu aplikacjach. Ostatnio zresztą Microsoft testował już tryb ciemny dla pakietu Microsoft 365 – w Wordzie strona dokumentu jest teraz czarna, a nie biała, gdy przełączymy się Dark Mode.

Oprogramowanie: Office crack 2016

Office 2021 zaoferuje również dostęp do aplikacji Microsoft Teams, która cieszy się coraz większą popularnością. Użytkownicy otrzymają ponadto OneNote’a.

Jeśli zaś chodzi o wersję LTSC, firma przygotowała ją dla określonych sytuacji. Jakich? Głównie dla urządzeń podlegających regulacjom, które nie mogą akceptować aktualizacji oprogramowania przez całe lata. To również oprogramowanie dla urządzeń sterujących procesami w hali produkcyjnej, które nie są podłączone do internetu, oraz dla specjalnych systemów, które muszą pozostać “zamknięte” przez cały czas i wymagają długoterminowego kanału obsługi.

Najnowszy Office 2021 będzie otrzymywał wsparcie techniczne przez 5 lat. Później Microsoft planuje wydać kolejną edycję.

Zobacz też:
Filmy dla dzieci przydatne w czasach home office
Pakiet Office 365 oficjalnie dla MacBooków z procesorami M1

Źródło: DigitalTrends.com

Oceń ten post