Microsoft Teams było ograniczone do czatu i komunikacji w różnych kanałach, ale obecnie to coraz bardziej rozbudowany system do pracy. Użytkownicy mogą zintegrować wiele aplikacji, a od tej pory 20 kolejnych dołącza do tej grupy. Oznacza to, że w sklepie Teams App Store znajdziemy obecnie ponad 700 integracji.
Jednym z nowych rozwiązań jest możliwość zintegrowania Asany bezpośrednio w Teams. Dzięki temu możemy zarządzać projektami bezpośrednio w Teamsach, korzystając z funkcjonalności usługi Asana. Ale nie to jest najciekawsze.
Low-code bezpośrednio w Teamsach
Microsoft ma platformę Power Apps, która dostarcza narzędzi low-code do tworzenia i wdrażania aplikacji, chatbotów i przepływów pracy. Dla wyjaśnienia: projekty low-code to takie, które wymagają jedynie podstaw z zakresu znajomości języka programowania. Inaczej mówiąc, wystarczy znać podstawy i przy użyciu narzędzi low-code jesteśmy w stanie tworzyć wiele rozwiązań webowych czy mobilnych – często dość rozbudowanych.
Od tej pory w Teamsach pojawiła się również integracja z Power Apps w formie “studia twórców”. Jest to specjalne narzędzie, które pozwala użytkownikom na zarządzanie danymi i połączeniami, jak również tworzenie i modyfikowanie interfejsu aplikacji, nad którą pracują.
Do tego zyskujemy dostęp do Power Automate, który zawiera środowisko do tworzenia przepływów pracy (workflows), włącznie z szablonami do edycji. Te ułatwiają tworzenie różnego typu automatyzacji dla rutynowych zadań. Z kolei aplikacja Power Virtual Agents umożliwia tworzenie i wdrażanie botów low-code oraz zarządzanie nimi.
Microsoft udostępnia również Dataverse for Teams, czyli platformę low-code dla danych. Dzięki niej administratorzy będą mogli lepiej kontrolować dane używane do tworzenia aplikacji i innych procesów w Teamsach.
Obecnie z Microsoft Teams korzysta już 115 mln użytkowników każdego dnia – to o 50 proc. więcej niż pół rok temu. Choć Teams to głównie rywal dla Slacka, ze względu na to, że dodał wiele funkcji do rozmów wideo, zaczął również rywalizować z Google Meet, Zoom i innymi narzędziami. Teams cieszy się dużą popularnością również w Polsce.
Źródło: The Verge.com