• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Microsoft wprowadza nowe aplikacje na rynek. Viva – jak sama nazwa wskazuje – ma pomóc ochronić pracowników przed wypaleniem zawodowym i utratą motywacji do pracy.

Nowy pakiet aplikacji ma dostarczyć pracownikom materiały do szkoleń online i lepszy dostęp do informacji o firmie, w której pracują. Dodatkowo użytkownicy będą mogli skorzystać z newsfeeda z informacjami organizacyjnymi i  poradami dotyczącymi produktywności.

Zgodnie z oficjalną informacją od firmy, nowy produkt ma za zadanie „pomagać w nauce, rozwoju i rozkwitaniu”. Oczywiście, będzie on w pełni zintegrowany z pakietami 365 i aplikacją Teams.

Viva ma być wykorzystywana głównie jako pomoc dla pracowników pracujących zdalnie. Firmy często nie są w stanie zapewnić im właściwych szkoleń, integracji z kolegami z pracy czy dokładniejszego poznania kultury firmy.

Nie przepadasz za produktami Microsoft? Mamy dla Ciebie coś lepszego od pakietu Office 2016

Dla kadry zarządzającej, w pakiecie Viva znajdą się za to liczne narzędzia do monitorowania i analizy pracy zespołu.

Oczywiście, niemal wszystkie rozwiązania proponowane przez Microsoft istnieją już na rynku. Część z nich, jak na przykład SharePoint, jest już dostępna nawet w pakiecie 365. Viva pozwoli jednak na zintegrowanie wszystkich komponentów, w jednej spójnej aplikacji.

Dzięki stworzeniu wydajnego środowiska do pracy zdalnej, Microsoft jeszcze silniej zacementuje pozycję pakietu Office na rynku rozwiązań biurowych. Już teraz to właśnie on jest najważniejszym segmentem firmy, generującym jej największy przychód.

Zobacz też:
Microsoft zdradza szczegóły na temat PC as a Service
Czy i jak usunąć Microsoft Edge? Zanim to zrobisz, daj mu szansę
Windows 10 bardzo się zmieni! Microsoft szykuje dużą aktualizację

Źródło: CNBC

Oceń ten post