• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Nvidia zaprezentowała zupełnie nową technologię. DLDSR ma pomóc poprawić jakość obrazu w grach, nie wpływając jednocześnie na wydajność.

Wszyscy gracze doskonale wiedzą o tym, że technologie Nvidii w dziedzinie poprawy obrazu i wydajności są na absolutnie najwyższym poziomie. Spójrzmy chociażby na Ray Tracing bez którego ciężko już nawet wyobrazić sobie niektóre gry. Tym razem, zaprezentowali coś bardzo ciekawego, z czego skorzystają również posiadacze nieco słabszych komputerów.

Niektórzy z was znają już zapewne technologię DSR, czyli Dynamic Super Resolution. Jej działanie jest niemal przeciwne co DLSS. Zwiększa ona początkową rozdzielczość obrazu, a następnie skaluje ją w dół. Dzięki temu, całość wygląda bardziej wyraziście i ostrzej. Niestety, jak słusznie podejrzewacie, zwiększenie rozdzielczości obrazu oznacza znaczący spadek wydajności.

Zobacz: Najlepsze karty graficzne – co warto wybrać?

Wygląda na to, że DLDSR naprawi ten problem! Deep Learning Dynamic Super Resolution działa na niemal tej samej zasadzie co jej poprzednik. Nasz komputer wygeneruje obraz w wyższej rozdzielczości, który będzie następnie przeskalowany niżej. Tym razem jednak, za cały proces odpowiadają algorytmy nauczania maszynowego realizowane na rdzeniach Tensor.

nvidia

Jak podaje Nvidia, poprawę jakości obrazu z DLDSR możemy uzyskać bez żadnego istotnego spadku wydajności. Wszystko dlatego, że obraz wyższej jakości nie musi być już aż tak dobry. Klasyczne DSR skalowało go najczęściej z 4K do Full HD. DLDSR osiągnie ten sam efekt wizualny przechodząc z 2880 x 1620 do Full HD. Porównanie efektów możecie zobaczyć na screenie powyżej.

Zobacz też:
Następna karta widmo od NVIDIA przetestowana. Tym razem ma 12 GB VRAM…
Nvidia RTX 2050 – GPU zupełnie inne niż się spodziewasz
GauGAN2 – Nvidia zamienia tekst w realistyczne obrazy

Oceń ten post