• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Microsoft zapowiedział, że już wkrótce na konsole Xbox trafi technologia Dolby Vision. Jak na razie, mogą korzystać już z niej pierwsi testerzy.

Dolby Vision to jeden z najpopularniejszych standardów wyświetlania obrazu, pozwalający na uzyskanie 12-bitowej głębi kolorów. Znajdziemy go już niemal na każdej platformie streamingowej, stał się wręcz standardem branżowym.

Przeniesienie możliwości Dolby Vision na konsole do gier to jednak coś zupełnie nowego. Oczywiście, niesie to ze sobą szereg naprawdę świetnych ulepszeń dla graczy. Bez wątpienia, najważniejszym z nich są znacznie ostrzejsze kontrasty i jaśniejsze światła. Z pewnością nową funkcję docenią więc miłośnicy tytułów RPG, które często bywają naprawdę ciemne.

Zobacz: Projektor 4K HDR – najlepsze modele

Co ciekawe, Microsoft potwierdził, że nie będziemy wcale musieli mocno się napracować, żeby korzystać z nowej funkcji. Wszystkie gry wspierające Dolby Vision będą automatycznie dopasowywały ustawienia graficzne, tak aby uzyskać jak najlepszy możliwy obraz.

Oczywiście, aby móc skorzystać z nowego standardu musimy mieć jednak telewizor, który go wspiera. Nie powinno być to jednak zbyt dużym problemem, niemal każde nowe urządzenie jest już z nim w pełni kompatybilne.

Jak na razie, Dolby Vision mogą testować jedynie członkowie programu Xbox Insider Alpha Ring. Microsoft zapowiedział, że testy potrwają prawdopodobnie kilka miesięcy i już wkrótce nowy standard będzie dostępny dla wszystkich użytkowników.

Wykorzystanie tego standardu w konsolach Xbox z pewnością może zapoczątkować zupełnie nowy trend.  Z pewnością już w wkrótce w ich ślady pójdzie również Sony, nie mogą przecież pozwolić sobie na pozostanie w tyle.

Zobacz też:
Onn Android TV Walmarta będzie kosztować mniej niż 30 dol.
Xbox tylko dla fanów? Microsoft idzie na wojnę ze scalperami.
Microsoft nie zarobił nawet centa na konsolach Xbox

Oceń ten post