• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Spór Apple vs Epic wyciąga coraz to nowsze fakty na światło dzienne. Tym razem, Microsoft przyznał, że nie zarobił nigdy nawet centa na sprzedaży konsol Xbox.

Jak wszyscy doskonale już wiemy, Apple i Epic sięgają w swoim sporze po niemal wszystkie dostępne środki. Dla wielu firm oznacza to bardzo nieprzyjemną konieczność zeznawania w sądzie, aby ten mógł lepiej poznać rynek gier wideo. Dla przykładu, Valve musiało ujawnić niemal wszystkie dane sprzedażowe o grach na Steamie na prośbę Apple.

Epic z kolei, powołał na coś w rodzaju świadka Microsoft. Jednym z najważniejszych pytań, jakie padły podczas rozprawy, to to, ile firma zarabia na sprzedaży konsol Xbox. Odpowiedź mogła wprawić wszystkich w lekkie osłupienie – nie zarobili nawet centa.

Zobacz: PS5 Digital Edition – czemu powinieneś kupić właśnie tę wersję?

To nie wszystko, tak naprawdę na każdej sprzedaży konsoli XBox Microsoft zwyczajnie traci. Już od pierwszego wyprodukowanego przez nich modelu, koszt produkcji znacznie przewyższał cenę końcową.

Zapytacie pewnie jak to możliwe i czemu Microsoft nic z tym nie robi. Oczywiście, jest to po prostu bardzo przemyślana strategia marketingowa. Gdyby firma miała zarabiać na konsolach, ich cena byłaby znacznie wyższa, co zniechęciłoby do kupna wielu klientów.

Tymczasem, prawdziwe zyski to sprzedaż gier na konsole. Tutaj koszt produkcji w stosunku do ceny końcowej wypada już znacznie lepiej. Znaczą część z nich stanowią też subskrypcje Xbox Game Pass, jak na razie jest ich już ponad 100 milionów!

Przyznamy szczerze, że z niecierpliwością czekamy jakie interesujące fakty ujrzą światło dzienne dzięki potyczce Apple i Epica. Jak na razie, jest naprawdę ciekawie!

Zobacz też:
Xbox pobierze szybciej gry dzięki nowej aktualizacji
Microsoft Teams ułatwi naukę czytania dzięki Reading Progress
Graj w gry z PlayStation na PC – i to w 1080p

Oceń ten post