• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Microsoft zabrania korzystania pracownikom z Androida. Dozwolone będą jedynie iPhone’y dostarczone przez firmę.

Microsoft ogłosił, że w ramach nowych planów cyberbezpieczeństwa, pracownicy w Chinach będą musieli korzystać z dostarczonych przez firmę modeli iPhone 15. Android jest absolutnie zakazany. Nowe wytyczne wymagają bowiem użycia menedżera haseł Microsoft Authenticator oraz aplikacji Identity Pass na iPhone’ach w celu potwierdzenia tożsamości i logowania się do urządzeń służbowych.

Przejście na iPhone’y jest częścią inicjatywy Secure Future firmy Microsoft, ustanowionej w listopadzie 2023 r. w celu przeglądu standardów cyberbezpieczeństwa. Po siedmiomiesięcznym przeglądzie, amerykańscy federalni regulatorzy stwierdzili w kwietniu, że Microsoft musi wprowadzić „fundamentalne” reformy swojej polityki. Szczególnie w Chinach.

Sprawdź: 15 najlepszych darmowych antywirusów

Microsoft tłumaczy, że zmiana jest konieczna, ponieważ wymagane aplikacje są dostępne tylko w Google Play Store i Apple App Store. W Chinach nie jest natomiast dostępne Google Mobile Services co narusza działanie całego systemu. Jedyną opcją było przejście na iOS, gdzie jak na razie wszystko działa bez zarzutu.

Warto przypomnieć, że na początku roku rosyjscy hakerzy zdołali naruszyć korporacyjne systemy e-mailu Microsoftu. Dodatkowo, zewnętrzna firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem uzyskała w lutym dostęp do wewnętrznych danych Microsoftu na serwerze w chmurze Azure, który nie miał hasła. Jak widać, firma ma sporo do naprawienia i faktycznie muszą podejmować zdecydowane kroki. Oczywiście podobne działania nie będą miały miejsca w innych krajach. Tam gdzie działają wszystkie usługi Google, Android jest w porządku.

Zobacz też:
Apple ułatwi nam przesiadkę z iOS na Androida
Google wprowadza długo oczekiwaną funkcję do Androida
Bill Gates jest już biedniejszy od byłego pracownika Microsoftu

Oceń ten post