• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 dni temu

Motorola już 1 czerwca zaprezentuje kolejny składany telefon – Razr 40 Ultra. Tymczasem, poznaliśmy już sporo szczegółów na jego temat.

Wygląda na to, że Motorola na dobre wróciła już na rynek nowoczesnych smartfonów i ani myśli się z niego ponownie ruszać. Firma przeżywa świetny renesans, a wypuszczane przez nich modele zajmują czołowe miejsca w wielu rankingach. Nic zresztą dziwnego, są naprawdę dobre i sprzedawane w bardzo uczciwych cenach. Razr 40 Ultra może kontynuować ten trend.

Motorola Razr 40 Ultra to kolejny telefon składany w pionie – po złożeniu jest on więc niezwykle kompaktowy, a rozłożony dopiero przypomina zwykłego smartfona. Ekran zewnętrzny ma 3,5 cala i co ciekawe, ma otwory na dwa aparaty i lampę błyskową. To raczej niespotykane wcześniej podejście do tematu. Oczywiście, będzie działał on w trybie Always-On.

Sprawdź: Składany smartfon – czy warto go kupić?

Jeśli wierzyć plotkom, Motorola Razr 40 Ultra otrzyma procesor Snapdragon 8+ Gen 1 wspierany przez 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wbudowanej. Nie mówimy więc o flagowcu z absolutnie najwyższej półki, ale to bez najmniejszych wątpliwości mocny telefon o wysokiej wydajności. Równie ciekawie prezentują się aparaty – otrzymamy obiektyw szerokokątny 12 Mpix f/1.5 (!) z optyczną stabilizacją obrazu oraz obiektyw ultraszerokokątny 13 Mpix. Wewnętrzny aparat do selfie ma 32 Mpix i przysłonę f/2.4.

Oczywiście, oficjalne szczegóły poznamy dopiero pierwszego czerwca. Wydaje się jednak, że cena jest już potwierdzona – będzie to 1199 euro, czyli zapewne około 5500 zł.

Zobacz też:
Motorola Moto X40 – znamy specyfikację nowego flagowca
Motorola prezentuje prototyp rozwijanego smartfona
Pixel Fold oficjalnie – Google prezentuje składanego smartfona

Oceń ten post