Nowy szef NASA podejmie wysiłki w celu dalszego badania niezidentyfikowanych obiektów latających (unidentified flying objects – UFO). Przyznał, że nie jest jasne – dla nikogo, nawet specjalistów z amerykańskiej stacji kosmicznej – czym były obiekty zaobserwowane niedawno przez pilotów marynarki wojennej.

Bill Nelson, były senator i weteran lotów kosmicznych z Florydy, a obecnie szef NASA, dodał, że nie wierzy, aby istoty pozaziemskie odwiedzały Ziemię. Ale na pewno chce zbadać, czym są te obiekty.

Jednocześnie NASA podchodzi do kwestii UFO na poważnie. “Nie wykluczam żadnych możliwości, byłoby to przedwczesne” – stwierdził nowy szef NASA.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu został opublikowany raport Pentagonu. Wynikało z niego, że piloci marynarki wojennej zaobserwowali UFO. Pięć źródeł zaznajomionych z wynikami tego badania powiedziało stacji CNN, że urzędnicy amerykańskiego wywiadu nie znaleźli dowodów na to, że UFO są obcymi statkami kosmicznymi. Ale badacze nie doszli do ostatecznej oceny, czym w istocie są te tajemnicze obiekty.

UFO istnieje? Niewykluczone

“Nie wiemy, czy jest to istota pozaziemska. Nie wiemy, czy jest to wróg, czy tylko zjawisko optyczne” – powiedział Nelson. “Ale nie sądzimy, że to zjawisko optyczne, z powodu cech, które opisali piloci odrzutowców Marynarki Wojennej. Najważniejsze jest póki co to, że chcemy się dowiedzieć” – skomentował Nelson.

NASA nie zamierza odpuścić i przeprowadzi gruntowne dochodzenie, aby dowiedzieć się, czym były zaobserwowane obiekty latające.

Ranking: Projektor 4K HDR

UFO to oczywiście od dawna obiekt fascynacji nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Obsesja została jeszcze dodatkowo podsycona w 2017 r., kiedy New York Times informował o licznych incydentach, w których amerykańscy piloci wojskowi obserwowali tajemnicze, podłużne obiekty poruszające się z dużą prędkością.

Bardzo możliwe, że w najbliższych latach dowiemy się, czym rzeczywiście były i są te obiekty. Wtedy będziemy się zastanawiać, czy rzeczywiście warto było się dowiedzieć.

Zobacz też:
Lockheed Martin i General Motors zbudują dla NASA łazik księżycowy
NASA udało się wyprodukować tlen na Marsie!

Źródło: CNN.com