• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Wielkimi krokami zbliża się lato. Niesie ono za sobą zwiększoną ilość opadów, które natomiast przyczyniają się do znacznego zwiększenia wilgotności domów i mieszkań. Nadmierne zawilgocenie niesie za sobą wiele niepożądanych konsekwencji, nie tylko w kwestii wyglądu pomieszczeń, ale również zdrowia i samopoczucia mieszkańców budynku. Rozwiązaniem może jednak okazać się osuszacz powietrza, którego zadaniem jest utrzymywanie prawidłowej wilgotności powietrza przez cały rok.

Wszelkie niezbędne informacje odnośnie tych urządzeń, zostały zawarte w artykule „Osuszacz powietrza – jak wybrać najlepszy?”.

Poniższy materiał prezentuje najskuteczniejsze modele dostępne na rynku, które sprawdzą się w każdym domu.

Energooszczędny osuszacz – Ecoair DD1 Classic

Energooszczędny osuszacz powietrza - Ecoair DD1 Classic

Jest to model przeznaczony do pomieszczeń, których powierzchnia nie przekracza 45m2. Do dyspozycji użytkownika dostępne są trzy programy osuszania powietrza – Auto, Economy oraz High.

Co więcej, sprzęt ten daje możliwość suszenia prania. Może więc okazać się niezwykle przydatny w przypadku dużej ilości domowników.

Ciekawym okazuje się również fakt, że po podłączeniu specjalnego wężyka do odpływu, urządzenie jest w stanie pracować bez przerwy.

Ponadto w momencie, w którym powietrze staje się zbyt suche, osuszacz przechodzi w tryb czuwania, zatrzymując cały proces.

Wydajność wynosi w tym przypadku 7l/24h, nawet przy niskich temperaturach (od 0°C). Głośność pracy to zaledwie 34 dB, przez co sprzęt ten sprawdzi się nawet w przypadku posiadania małych dzieci, nie zakłócając jednocześnie ich snu.

Pojemność zbiornika na skropliny wynosi 2l. Element ten znajduje się z boku urządzenia, przez co jest łatwy do zdemontowania i opróżnienia. W momencie, gdy będzie on pełny, specjalny wskaźnik poinformuje o tym użytkownika.

Cena: 1 043,00 zł

Sprawdź również: Jonizacja – rzeczywiście działa czy szkodzi zdrowiu? Najnowsze badania

Wydajny osuszacz powietrza – Welltec DHN50

Wydajny osuszacz powietrza - Welltec DHN50

Zdecydowanie jest to model, który zachwyca ilością oferowanych funkcji oraz swoją skutecznością. Wyposażony został bowiem w niezwykle mocny wentylator, osiągający nawet 450 m³/h prędkości przepływu powietrza.

Sprzęt osadzony jest na kółkach, ułatwiających jego transport i przestawianie między pomieszczeniami. W jego górnej części znajduje się panel sterowania oraz wyświetlacz, pokazujący aktualną wilgotność oraz temperaturę.

Odpowiednio poprowadzony wężyk odpływowy umożliwia ciągłą pracę urządzenia, bez konieczności opróżniania zbiornika.

Co ciekawe, produkt ten występuje w różnych wariantach wydajnościowych. Przedział ten zaczyna się od 20l/h, a kończy na 50l/h. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie do powierzchni, którą będzie on osuszał. Najbardziej wydajny model może być stosowany w pomieszczeniach sięgających nawet 100 m².

Urządzenie posiada specjalny moduł umożliwiający komunikację z urządzeniem z wykorzystaniem sieci WiFi w połączeniu z aplikacją mobilną.

Cena: 2 370,00 zł

Tani osuszacz – Eldom Columbia Vac OPC1000N

Tani osuszacz - Eldom Columbia Vac OPC1000N

Model ten cechuje się cichą i wydajną pracą. Do dyspozycji użytkownika dostępne są trzy programy pracy, w których skład wchodzą:

  • Automatyczny – utrzymujący optymalną wilgotność powietrza przez cały czas swojej pracy. W momencie jej wzrostu, urządzenie rozpoczyna osuszanie.
  • Ciągły – doskonale sprawdzający się do suszenia prania. W tym trybie produkt pracuje nieustannie, bez względu na obecną wilgotność powietrza.
  • Nocny – cechujący się niższą prędkością pracy. Wyłączane są wszelkie sygnały dźwiękowe. Sprzęt na bieżąco kontroluje wówczas wilgotność powietrza, rozpoczynając pracę gdy przewyższa ona optymalny poziom.

Pojemność zbiornika na skropliny wynosi w tym przypadku 2l, jednak odpowiednie poprowadzenie wężyka umożliwia ciągłą pracę urządzenia, bez zaangażowania człowieka.

Wydajność sięga 12l/h, dlatego też powyższy osuszacz najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza 25 m².

Cena: 668,00 zł

Zobacz: Najlepszy oczyszczacz powietrza – ranking

Haus & Luft HL-OS-20

Haus & Luft HL-OS-20

Wydajność urządzenia wynosi 20l/h, a pojemność zbiornika na skroploną wodę sięga 4l. Ponadto, model ten jest łatwy do przestawiania pomiędzy pomieszczeniami, dzięki kółkom zamontowanym u dołu. Producent gwarantuje dużą skuteczność osuszania na powierzchniach do 30 m².

Przydatną może okazać się funkcja „Defrost”, której zadaniem jest monitorowanie temperatury powietrza oraz automatyczne rozmrażanie parownika w celu usprawnienia procesu osuszania w przypadku, gdy drastycznie ona spadnie.

Sprzęt posiada również Timer umożliwiający ustawienie czasu pracy sprzętu. Regulacja odbywa się w zakresie od 1 do 24 godzin. Plusem jest także program „Smart”, który gwarantuje opcję ustawienia stałego poziomu osuszania, jaki chcemy uzyskać.

Głośność pracy w tym przypadku utrzymuje się na poziomie 40 dB.

Cena: 899,00 zł

Master DH 720

 

Master DH 720

Jest to model kondensacyjny, który odbiera wilgoć z powietrza poprzez schładzanie jej poniżej temperatury rosy, co powoduje skraplanie. W związku z tym, wydajność jego pracy jest mocno powiązana z temperaturą oraz wilgotnością w danym momencie. Sprzęt ten może skraplać 20l/24h, jednak tylko przy temperaturze 30 °C wilgotności powietrza na poziomie 80%. W innych warunkach wydajność będzie znacznie niższa.

Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą i łatwą obsługą, która odbywa się za pomocą elektronicznego panelu umieszczonego na górze.

Co więcej, produkt wyposażony został w higrostat oraz aktywny filtr węglowy pochłaniający nieprzyjemne zapachy znajdujące się w danym pomieszczeniu.

Przezroczysty zbiornik na skropliny umożliwia bieżące kontrolowanie stanu napełnienia. W momencie, gdy stan ten będzie dochodził do maksimum, sprzęt powiadomi o tym użytkownika.

Cena: 1 378,00 zł

Oceń ten post