• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 dni temu

Spotify rozpoczęło testy zupełnie nowej funkcji. Oprócz samej muzyki będziemy mogli obejrzeć też teledyski do wybranych utworów.

Ciężko nie zauważyć, że trend w social mediach jest ostatnio bardzo prosty – wszyscy stawiają na wideo. Wyraźnie widać to po rosnącej popularności TikToka, Snapchata i Instagrama i powolnym odpływie użytkowników od Facebooka. Spotify postanowiło więc wprowadzić nową funkcję, która z pewnością spodoba się wszystkim użytkownikom.

Już wkrótce zamiast samych utworów będziemy mogli oglądać też dołączone do nich teledyski i inne muzyczne wideo. Funkcja jest dostępna w zupełnie nowej zakładce „Discover”. Przy okazji tym sposobem serwis ma już aż 4 odrębne karty.

Sprawdź: Słuchawki douszne bezprzewodowe do 200 zł – najlepsze modele

Niestety, jak na razie możliwość obejrzenia teledysków w Spotify ma bardzo ograniczone grono użytkowników. Funkcja jest dostępna tylko i wyłącznie dla wybranych osób w USA korzystających z systemu iOS. Z pewnością jednak trafi do szerszego grona po zakończeniu testów. Kiedy to jednak nastąpi? Tego oczywiście nie wiemy, serwis odmówił tutaj komentarza.

Przy okazji, Spotify ma dla nas jeszcze jedną ciekawą wiadomość. Połączyli siły z Netflixem i stworzyli specjalny „hub” w którym możemy posłuchać muzyki z naszych ulubionych seriali. Funkcja oficjalnie nie jest dostępna w Polsce, ale z jakiegoś powodu możemy mimo to bez żadnych przeszkód z niej korzystać. Cóż, nie będziemy chyba na to narzekali, prawda?

Obie te rzeczy wyraźnie wskazują nam kierunek, w którym planuje rozwijać się Spotify. Najwidoczniej chcą zacząć ugruntowywać swoją pozycję jako pewnego rodzaju medium społecznościowe, a nie tylko jako serwis z muzyką.

Zobacz też:
Spotify usuwa przycisk shuffle na prośbę Adele
Spotify chce mieć 400 milionów użytkowników do końca 2021
Mark Zuckerberg: młodzi ludzie odchodzą od Facebooka

5/5 - (2 votes)