• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Niantic ogłosiło zupełnie nowy program. Udostępnią innym twórcom aplikacji swój silnik AR, aby pomóc w budowaniu prawdziwego metaverse.

Bez najmniejszych wątpliwości i cienia zawahania, możemy śmiało uznać Niantic za pionierów w dziedzinie AR na naszych telefonach. Już od 2012 roku przenoszą rzeczywisty świat prosto do swoich gier mobilnych. Ich pierwszy tytuł, czyli Ingress szybko stał się prawdziwym fenomenem. Dopiero wydane kilka lat później Pokemon Go przyniosło im jednak prawdziwą sławę.

Tymczasem, Niantic planuje pomóc innym developerom dalej rozwijać możliwości rozszerzonej rzeczywistości. Zainwestowali ponad 20 milionów dolarów w rozwój silnika, który mogą wykorzystywać wszyscy zainteresowani twórcy. W dodatku, większość z funkcji jest w 100% darmowych!

Sprawdź:

W silniku AR od Niantic znajdziemy między innymi narzędzia do tworzenia map 3D, systemy zarządzania pogodą (tak, żeby ta w aplikacji odpowiadała tej na dworze oczywiście), narzędzia do pozycjonowania obrazów w trybie AR, czy chociażby algorytmy topologiczne. To bardzo potężna biblioteka, która bardzo szybko pomoże usprawnić każdą aplikację.

W dodatku, tak jak już wspomnieliśmy, Niantic udostępnia swój silnik AR zupełnie za darmo dla każdego. Dopiero jeśli nasza aplikacja przekroczy próg 50 tysięcy aktywnych użytkowników miesięcznie będziemy musieli zacząć płacić. Brzmi to jakby nie patrzeć bardzo uczciwie.

Znamy też już kilku partnerów, którzy przetestowali już narzędzia AR Niantica. Wśród nich znajdziemy między innymi Universal Pictures, PGA (organizację golfową) i Warner Music Group którzy chcą stworzyć specjalną aplikację na festiwal Coachella.

Zobacz też:
Niantic prezentuje nową grę AR – Pikmin Bloom
Niantic kupił Scaniverse – twórców skanera LiDAR na iPhony
Pokemon Go podpisało umowę partnerską ze stacjami Circle K

Oceń ten post