• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Instagram postanowił w końcu rozszerzyć funkcjonalność swojej wersji przeglądarkowej. Już wkrótce, będziemy mogli nareszcie publikować z niej zdjęcia.

Bez wątpienia, Instagram to aplikacja mobilna, większość użytkowników korzysta z niej jedynie z telefonu. Niemniej, wersja przeglądarkowa dalej cieszy się dość dużą popularnością. A raczej cieszyłaby się, gdyby była w pełni funkcjonalna. Niestety, od samego początku jej powstania była bardzo mocno okrojona.

Tak naprawdę, przeglądarkowa wersja Instagrama była pozbawiona najważniejszej możliwej funkcji – publikowania zdjęć. Biorąc pod uwagę, że jest to sens całego serwisu to bez wątpienia była to bardzo mocna wada.

Zobacz: Drukarka do zdjęć z telefonu – najlepsze modele

Facebook na szczęście chyba w końcu dostrzegł ten problem. Już wkrótce otrzymamy możliwość publikacji i edycji zdjęć bezpośrednio na naszych komputerach. Ze wstępnych informacji wynika, że funkcjonalność będzie w 100% identyczna jak na urządzeniach mobilnych.

Instagram znacznie ułatwi pracę profesjonalistom od social mediów

Poza samymi zwykłymi użytkownikami to doskonała wiadomość dla profesjonalistów. Instagram to przecież również bardzo ważne narzędzie marketingowe. Każda firma obecna w mediach musi mieć w nim swój profil i regularnie publikować interesujące posty.

Możliwość przeniesienia swojej pracy z urządzeń mobilnych bezpośrednio na komputery to naprawdę doskonała wiadomość. Znacznie łatwiej przecież edytować na nich zdjęcia czy pracować na wielu urządzeniach naraz.

Bez wątpienia Instagram zrobił krok w bardzo dobrym kierunku. Niestety, nie wiemy jeszcze dokładnie, kiedy trafi do nas nowa funkcjonalność. Jak na razie dostępna jest jedynie dla wybranych testerów w wersji beta. Z pewnością jednak możemy oczekiwać jej już w najbliższych miesiącach, a może nawet tygodniach.

Zobacz też:
Instagram coraz bardziej zmienia się w platformę zakupową
Instagram zdradza sekrety swoich algorytmów
Facebook zmienia swoje zasady… przez jednego mema!

Oceń ten post