• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Nintendo Switch bije rekordy sprzedaży. Udało się już przebić wyniki Wii, ale konsola wciąż pozostaje w cieniu GameBoya i Nintendo DS.

Nie sposób nie zauważyć, że Nintendo zna się na robieniu konsol jak mało która firma. Nie licząc kilku drobnych potknięć, tak naprawdę każdy ich produkt okazywał się gigantycznym hitem. Tymczasem, okazuje się, że pomimo kryzysu na rynku elektronicznym Switch wciąż bije kolejne rekordy. Japoński producent postanowił więc pochwalić się wynikami.

Przede wszystkim zacznijmy od najważniejszej informacji. Sprzedaż Nintendo Switch przekroczyła już 103 miliony sztuk – udało się więc pobić Wii, które swoją karierę zakończyło z wynikiem 101 milionów. Lepiej w historii firmy sprzedawały się tylko GameBoy i Nintendo DS, aczkolwiek ciężko nie zauważyć, że były to zupełnie inne czasy i zupełnie inne produkty.

Zobacz: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Warto dodać, że tak dobry wynik udało się osiągnąć mimo sporych problemów. Nintendo musiało nieco ograniczyć produkcję ze względu na problemy z dostawami komponentów. Gdyby nie to, możemy rozsądnie założyć, że sprzedaż byłaby lepsza o przynajmniej kilka milionów egzemplarzy.

Równocześnie, gracze kupują mnóstwo gier na Nintendo Switch. Firma sprzedała już w sumie nieco ponad 766 milionów sztuk. Najpopularniejsze tytuły to oczywiście Mario Kart, Animal Crossing, Legends of Zelda i Pokemony.

Czy Switch ma szanse na zostanie najlepiej się sprzedającą konsolą Nintendo wszech czasów? Cóż, jest na to spora szansa, ale to nic pewnego. Tytuł ten zajmuje DS z wynikiem 154 milionów sztuk. Może być trochę ciężko, ale nie jest to niemożliwe.

Zobacz też:
Nintendo wypuści następcę Switcha dopiero w 2024
Lance Barr, twórca konsoli NES odchodzi z Nintendo
Twitch nareszcie trafił na konsole Nintendo Switch

Oceń ten post