• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Cały czas trwają intensywne prace nad nową wersją konsoli Nintendo Switch. Jak się okazuje, wykorzystają oni technologię Nvidii do jeszcze lepszej optymalizacji.

Konsole od Nintendo kojarzą się nam głównie z dostępnością ekskluzywnych i uwielbianych przez fanów tytułów takich jak Pokemony, Zelda czy Mario. Ich osiągi od zawsze były raczej sprawą drugorzędną. Wszystko wskazuje na to, że nowe Nintendo Switch zmieni nieco ten obraz.

Jak dowiedzieliśmy się już z poprzednich przecieków, nowa konsola będzie miała wbudowany 7-calowy ekran OLED o rozdzielczości 720p. Po podłączeniu do telewizora, umożliwi jednak rozgrywkę w 4K.

Ranking: Najlepsze gry na Nintendo Switch

Wszystko to dzięki wykorzystaniu procesora graficznego NVIDIA obsługującego DLLS – Deep Learning Super Sampling. Jest to technologia dobrze znana już z kart graficznych GeForce RTX. Wykorzystuje ona algorytmy nauczania maszynowego do zwiększenia szybkości generowania klatek przy zachowaniu jednocześnie ostrości obrazu.

Prawdopodobnie, dzięki temu, natywny obraz pozostanie w nieco niższej rozdzielczości, będzie za to po prostu potem skalowany do 4K. Wygląda więc na to, że konsola będzie naprawdę wydajna.

Niestety, programy komputerowe wymagają specjalnego kodu do wspierania NVIDIA DLLS. Oznacza to, że wszystkie stare gry odpalane na nowej wersji konsoli nie będą niestety obsługiwane w formacie 4K.

Ulepszona wersja Nintendo Switch ma zadebiutować pod koniec tego roku. Producent z góry zaznaczył jednak, że ze względu na znaczną poprawę jakości jej komponentów możemy spodziewać się wyższej ceny. Nieoficjalne źródła donoszą o zakresie od 350 do 400 dolarów.

Zobacz też:
Nintendo Super World już otwarty – park rozrywki robi wrażenie
Komputery Mac z procesorami M1 mogą uruchamiać gry z Nintendo Switch
Nvidia zwiększa ceny za GeForce Now – podwyżka o 100%!

Źródło: Bloomberg

Oceń ten post