• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Lockdown daje się już wszystkim mocno we znaki. Nic dziwnego zatem, że nie wszyscy mają ochotę czekać miesiącami, aby uodpornić się na wirusa. Szczepionka na COVID jest całkiem dobrze dostępna w dark webie.

Dark web jest owiany bardzo złą sławą. W sumie ciężko się nie zgodzić, że całkiem słusznie. Możemy kupić tam naprawdę wszystko, łącznie z absolutnie nielegalnymi rzeczami. Niemniej warto wspomnieć, że ponad połowa dostępnej tam treści to w pełni legalne, anonimowe strony.

Aby poruszać się po dark webie konieczne jest specjalne oprogramowanie. Nie możemy tak po prostu wejść na stronę internetową tam działającą. Najpopularniejszym takim narzędziem jest słynna przeglądarka Tor.

Zobacz: Lodówka na kosmetyki, czy warto?

Biorąc pod uwagę, że możemy tak kupić broń i narkotyki, szczepionka na COVID w sumie nie powinna nikogo zdziwić. Jak się jednak okazało, skala zjawiska cały czas rośnie. Handel zaczął wpływać już niekorzystnie na dostępność szczepień legalną drogą.

Ile kosztuje szczepionka na COVID na dark webie? AstraZeneca najtańsza

Cena jednej ampułki jest dość wygórowana. Szczepionka na COVID AstraZeneca kosztuje niemal 500 dolarów. Pozostałe marki dochodzą aż do 750$. Sprzedawcy stawiają jednak na promocje i dobrą obsługę klienta. Dostawa zajmie maksymalnie dwa dni, a przy kupnie dwóch ampułek trzecią otrzymamy gratis.

Co jednak znacznie gorsze, w sieci kwitnie też handel fałszywymi zaświadczeniami o szczepieniu i fałszywymi wynikami testu na COVID. To wszystko za jedyne 150 dolarów. Prawdę mówiąc znacznie taniej jest chyba po prostu zrobić sobie legalny test, prawda?

Screenshot z dark web

Pamiętajmy jednak, że zamawianie jakichkolwiek substancji z dark webu jest skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne. W najlepszym przypadku po prostu nigdy nie zobaczymy zamówionego towaru, w znacznie gorszym dostaniemy zamiast niego coś niezwykle szkodliwego dla zdrowia.

Źródło:
Tinder rozda użytkownikom darmowe testy na COVID.
Uwaga na przekręty związane ze szczepionkami na Covid-19
Twitter zajmie się fake-newsami o szczepionce na COVID-19

Źródło: BBC

Oceń ten post