• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

Czekacie na Nothing Phone 3? To jeszcze trochę poczekacie, premiera została przesunięta na bliżej nieokreślony termin w 2025.

Nothing Phone 3 nie pojawi się na rynku w 2024 roku, jak poinformował szef Nothing, Carl Pei, w mediach społecznościowych. Informację należy zatem uznać za w 100% wiarygodną oraz oficjalną. A szkoda, każdy chyba czekał na to, co tym razem wymyśli Nothing. Ostatnie dwa modele może nie zrobiły zbyt dużego szału, ale zostały ciepło przyjęte przez rynek.

Sprawdź: Smartfon do selfie – najlepsze modele

Nie zgadniecie natomiast jaki jest powód przełożenia premiery. Otóż jest nim sztuczna inteligencja. Smartfon musi rzekomo spełnić oczekiwania konsumentów i dostosować się do technologii sztucznej inteligencji, która stała się priorytetem dla firmy, jak twierdzi Carl Pei. Na co możemy liczyć? Przede wszystkim na spersonalizowany, dynamiczny interfejs wspierający wiele urządzeń. Nothing chce stworzyć własny ekosystem, co może być też zapowiedzią innej elektroniki niż smartfony w przyszłości.

Pei ujawnił, że przez ostatnie dwa miesiące zespół Nothing pracował nad projektowaniem interakcji opartych na AI. Przedstawił kilka wstępnych koncepcji oraz plany stopniowego wdrażania tych innowacji. Mógłbym coś o nich napisać, ale chyba lepiej jak po prostu obejrzycie film, o którym mówię. Wygląda to w każdym razie dość rozsądnie i nie zapowiada się na to, żeby firma inwestowała w AI tylko dlatego, że to teraz modne. Niestety, poczekamy przez to do 2025 na nowy telefon, a kto wie czy konkurencja nie będzie już wtedy daleko przed nimi.

Zobacz też:
Nothing pozwoli użytkownikom zaprojektować ich następny telefon
Nothing Chats usunięte z Google Play. Aplikacja była niebezpieczna
Sztuczna inteligencja zmienia rynek IT na naszych oczach

Oceń ten post