• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 miesięcy temu

Wiemy już kogo uczci Nvidia swoją nadchodzącą architekturą. Po genialnej matematyczne Adzie Lovelave przyszedł czas na kolejną kobietę ze świata nauki – Verę Rubin.

Nvidia od dawna nazywa swoje architektury na cześć pewniej znanej osoby, zasłużonej dla świata nauki. Mieliśmy przecież Turinga, Ampera, Fahrenheita, Pascala, Keplera czy Teslę. Jak sami zresztą widzicie, to bardzo znane postacie, ale całość okazała się trochę zmaskulinizowana. „Zieloni” postanowili zatem, że warto upamiętnić też wkład kobiet w rozwój nauki. A ten był naprawdę niemały. Niestety, jak na razie nic nie zapowiada się na to, aby któraś architektura nazwana została po Skłodowskiej-Curie.

Sprawdź: Używana karta graficzna – czy warto ją kupić?

Tak czy inaczej, ostatnie karty graficzne były wykonane w architekturze Ada Lovelace, nazwanej na cześć pewnej genialnej choć nieco kontrowersyjnej matematyczki, która stworzyła podwaliny pod nowoczesne komputery. Tym razem Nvidia sięga ku gwiazdom, a nowa architektura nazywać się będzie Vera Rubin. Kim była Vera Rubin? To urodzona ur. 23 lipca 1928 w Filadelfii astronomka, która zapoczątkowała teorię, że galaktyka składa się w dużej części z ciemnej materii. Co jednak ważniejsze, przetarła szlaki dla milionów kobiet chcących zajmować się poznawaniem kosmosu.

Oczywiście, informacja jest jak na razie nieoficjalna. Zapowiedział to jednak bardzo znany leaker, kopite7kimi słynący z doskonałych predykcji. Vera Rubin wydaje się również doskonałą osobą do upamiętnienia, więc prawdopodobnie dokładnie tak też się stanie. Nvidia potwierdzi zapewne tę informację w ciągu najbliższych dni lub być może tygodni.

Zobacz też:
Nvidia wciąż zarabia fortunę na sztucznej inteligencji
Nvidia wstrzymała produkcję dwóch popularnych kart graficznych
AMD: gracze nie przejmują się efektywnością energetyczną

Oceń ten post