• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Sankcje na Rosję uderzają już nawet z najmniej spodziewanych kierunków. Tym razem, OnlyFans zablokowało wszystkie konta rosyjskich i białoruskich modelek.

Jak zapewne doskonale już wiecie (bo naprawdę ciężko o tym nie usłyszeć) Rosja stanęła obecnie przed olbrzymim pakietem sankcji. Większość z nich pochodzi oczywiście prosto od rządów innych krajów, ale segment prywatny też dokłada swoją cegiełkę. Intel i AMD wstrzymały całkowicie dostawę chipów do tego kraju, a OnlyFans zdecydowało się na masową blokadę kont.

Jeśli jeszcze nie wiecie, to OnlyFans to serwis umożliwiający modelkom sprzedaż swoich zdjęć użytkownikom z całego świata. Oczywiście, zdecydowanie przeważają tam treści typowo erotyczne i seksualne. Warto jednak dodać, że to prawdziwy gigant branży „dla dorosłych”. Ich zyski dawno przekroczyły już parę miliardów dolarów.

Sprawdź: Portfel kryptowalut – najlepsze modele

Tymczasem, wszystkie modelki i modele z Rosji i Białorusi otrzymali wczoraj bardzo mało przyjemny komunikat. Ich konta zostało całkowicie zablokowane, a zebrane i niewypłacone jeszcze środki zamrożone. Oczywiście, jest to efekt rosyjskiej inwazji na Ukrainę -OnlyFans wprowadziło swoje własne sankcje.

Wygląda jednak na to, że serwis nie do końca chciał to zrobić – nie mieli raczej żadnego wyjścia. Rosja została odcięta od systemu SWIFT – nie mają więc jak zrealizować wypłat. W związku z tym podjęli decyzję o tymczasowym zablokowaniu kont, dla bezpieczeństwa samych użytkowników. Zastrzegli też, że zamrożone pieniądze wcale nie przepadły, a konta będą odblokowane, kiedy tylko cała sytuacja się uspokoi.

Jednocześnie, OnlyFans wystosowało bardzo jasne oświadczenie, z którego wyraźnie wynika, że stanowczo potępiają rosyjską agresję.

Zobacz też:
OnlyFans całkowicie zakaże treści pornograficznych
Wielka Brytania na lockdownie, czyli PornHub, gry wideo i treści na Only Fans
Kryptowaluty w Chinach są już całkowicie nielegalne!

Oceń ten post