• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Hakerzy Anonymous ponownie zaskoczyli cały świat. Tym razem, przejęli rosyjską telewizję państwową i nadawali na niej hymn Ukrainy.

Ciężko chyba znaleźć równie sławną i równie kontrowersyjną grupę hakerów co Anonymous. Bardzo ciężko również nie skojarzyć ich charakterystycznych masek Guya Fawkesa z filmu V jak Vendetta. Oczywiście, dość ciężko mówić o nich jako o jednej zwartej grupie. To niemal na pewno zupełnie niezależne od siebie osoby, używające wspólnej „marki”. Tak czy inaczej – są piekielni skuteczni, o czym wielokrotnie powiadamiali już cały świat.

Tym razem, Anonymous zapowiedzieli olbrzymi cyberatak na Rosję. Jak na razie, idzie im to po prostu doskonale – zaatakowali banki, systemy komunikacji i… rosyjską telewizję państwową! Przez ponad 14 godzin nadawała ona rzetelne informacje z linii frontu, grając przy tym ukraiński hymn. To się nazywa hakowanie w słusznej sprawie.

Sprawdź też: Internet Security – najlepsze pakiety

Niestety, grupa nie zdradziła nam technicznych zagadnień tego, jak w ogóle byli w stanie to zrobić. Efekt jest jednak niesamowicie imponujący – nie tak łatwo jest włamać się do telewizji! A co dopiero do rosyjskiej telewizji państwowej. Ciężko nie zauważyć, że to jeden z większych wyczynów w ich karierze.

W dodatku, to prawdopodobnie dopiero początek. Anonymous zapowiedziało prawdziwą cyberwojnę z Rosją. Aktualnie trwa akcja, mająca na celu ujawnienie wrażliwych, kłopotliwych i skandalicznych informacji o Wladimirze Putinie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki za hakerów ukrytych pod maskami!

Zobacz też:
Ozzy Osbourne wypuścił własne NFT, a hakerzy okradli jego fanów
Wykop ma olbrzymi problem – hakerzy przejęli serwis
Hakerzy Anonymous biorą na celownik Elona Muska

Oceń ten post