• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Chcesz przygotować plik PDF zabezpieczony hasłem? A w dodatku chcesz to zrobić za darmo? Adobe oferuje tego typu możliwości w nowej usłudze online Acrobat. Możesz też połączyć wiele PDF-ów w jeden.

W lipcu ub.r. Adobe wprowadziło kilka narzędzi online do obsługi PDF-ów, np. do konwersji plików MS Word, Excel i PowerPoint. Teraz firma dodała kilka nowych możliwości, a wszystkie znajdziesz w odświeżonej witrynie Acrobat. Zapewnia dostęp do każdego z tych narzędzi, więc to tutaj przygotujesz np. PDF zabezpieczony hasłem.

Narzędzia udostępnione przez Adobe to m.in. dzielenie pojedynczego pliku PDF na dwie części lub scalania wielu plików w jeden. Z wielu narzędzi skorzystasz za darmo. Jedynie bardziej zaawansowane opcje, jak edycja tekstu w dokumencie PDF, są przewidziane dla abonamentów pakietu Adobe Document Cloud lub Creative Cloud.

PDF zabezpieczony hasłem: szybki rozwój formatu Adobe

PDF to skrót od portable document format. Adobe wprowadziło ten format jako sposób na tworzenie cyfrowych kopii tradycyjnych dokumentów. Obecnie jest on wykorzystywany jako uniwersalny format do archiwizacji i udostępniania różnych dokumentów, takich jak wyciągi bankowe, procesy sądowe, instrukcje obsługi, czy transkrypcje z uczelni. Obecnie PDF jest wbudowany w przeglądarki internetowe – możemy tworzyć takie dokumenty bez konieczności instalowania aplikacji na dysku.

Jeśli aktualnie szukasz rozwiązania, które pozwoli na tworzenie PDF-a na hasło, czy też wiele innych możliwości, zdecydowanie możemy polecić usługę Acrobat online. Takie opcje jak przeglądanie plików, wypełnianie formularzy PDF, podpisywanie ich, dodawanie komentarzy i udostępnianie również są dostępne – i to za darmo.

Zobacz też:
Jak odblokować wtyczkę Adobe Flash Player
Adobe Premiere Pro zoptymalizowane pod procesory Apple M1
Logo w krzywych? Dowiedz się o co chodzi

Źródło: CNET.com

 

Oceń ten post