• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Znana platforma do prowadzenia własnego bloga – Tumblr już wkrótce wypuści swój własny model subskrypcyjny. Post+ ma pozwolić twórcom na monetyzację treści na ich platformie.

Bez wątpienia, złote czasy Tumblr przeminęły już kilka dobrych lat temu. Niemniej, nawet pomimo tego, że użytkowników jest już mniej niż kiedyś, to liczby są dalej imponujące. Średnio, zajmują około 120 miejsce w rankingu najchętniej odwiedzanych stron świata – to doskonały wynik.

Serwis postanowił, że musi podjąć jakieś kroki, żeby być w stanie dalej utrzymać się na w miarę dobrej pozycji. Stwierdzili więc, że pójdą za najnowszymi trendami i wprowadzą możliwość monetyzacji treści przez popularnych twórców. Nic tak dobrze nie przyciąga do danej platformy jak to, że można na niej zarobić.

Zobacz: Gdzie założyć bloga – ranking najlepszych platform

Już wkrótce, twórcy będą mieli możliwość ukrywania swoich niektórych postów dla zwykłych użytkowników. Aby móc je zobaczyć, konieczne będzie opłacenie subskrypcji w wysokości 4, 6 lub 10 dolarów miesięcznie. Nie wiadomo jak na razie, skąd ta różnica i czy to sami twórcy będą decydowali o tej kwocie.

Jak na razie, dostęp do Post+ ma jedynie bardzo wąska grona wybranych betatesterów z USA. Tumblr zapowiedział, że funkcja powinna być dostępna dla wszystkim mniej więcej jesienią tego roku.

Bardzo ciekawie wygląda też to, jak duże prowizje będzie pobierał dla siebie Tumblr. To jedyne 5% – niemal cała kwota będzie trafiała więc do twórców. Jedyny haczyk, to to, że jeśli abonament został wykupiony przez aplikację mobilną to niestety zostanie odliczone dodatkowe 30% – to akurat opłaty dla Google lub Apple.

Zobacz też:
Twitch obniży ceny abonamentów, a streamerzy mają i tak zarabiać więcej
Twitter oficjalnie wprowadza napiwki dla twórców
Youtube wprowadza Super Thanks – napiwki dla twórców

Oceń ten post