• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Poczta Polska wchodzi na rynek kryptowalut i NFT. Tak, w październiku 2022 roku.

Do bardzo bogatej oferty Poczty Polskiej dołączy już wkrótce absolutna nowość. Oprócz napojów energetycznych i słodyczy, 101 Przepisów Siostry Anastazji, patriotycznych albumów oraz kartek okolicznościowych i przyborów szkolnych będziemy mogli kupić pierwszy na świecie kryptoznaczek. Oczywiście, będzie on wydawany w formie niezwykle modnego ostatnimi czasy NFT.

Kryptoznaczek „Polska w Kosmosie” zadebiutuje na rynku już w pierwszym kwartale 2023 roku. Oprócz fizycznej kopii klienci otrzymają również token NFT wydany w sieci Polygon. Produkt oficjalnie nazywać ma się Talar Filatelistyczny i nie bardzo wiadomo do czego tak naprawdę ma służyć.

Sprawdź: Portfel kryptowalut – jaki warto wybrać?

Jeśli będziecie chcieli nabyć swój wymarzony kryptoznaczek pocztowy to będziecie musieli dość mocno się pospieszyć. Poczta Polska wypuści jedynie 1588 egzemplarzy. Liczba nie jest przypadkowa – dokładnie w tym roku Zygmunt August ustanowił stałe połączenie pocztowe pomiędzy Krakowem a Wenecją. Brzmiałoby to nawet ciekawie. Jest tylko jedno, ale za to bardzo duże, ale.

NFT to tak naprawdę martwy rynek. Po początkowym szale sprzedaż spadła o 98%, a większość tokenów straciła już jakąkolwiek wartość. Powiedzieć zatem, że Poczta Polska dość mocno się spóźniła to jak nic nie powiedzieć. Wszelkie dywagacje na temat tego, czy państwowa spółka powinna w ogóle interesować się NFT to już zupełnie inna kwestia. Tak czy inaczej, 1588 kryptoznaczków nie rozejdzie się raczej zbyt szybko.

Zobacz też:
NBP wyemitował monetę z czcionką Comic Sans. Poważnie.
NFT zaliczają gigantyczny spadek. To koniec szaleństwa?
NFT: jak stracić milion dolarów? Zapytajcie tego pechowca!

Oceń ten post