• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

Netflix wprowadza nową i całkiem przydatną funkcję. Niestety, wygląda na to, że to krok pierwszy w walce z dzieleniem kont.

Wszyscy zapewne wiecie doskonale, że Netflix od dawna próbuje zwalczyć popularne wśród użytkowników dzielenie kont. Doszli oni do wniosku, że jest to jeden z powodów, przez które nie utrzymują pożądanego napływu nowych użytkowników. Logicznym jest przecież, że jeśli uniemożliwi się 4 użytkownikom dzielenie wspólnie konta, to każdy z nich zdecyduje się na indywidualny abonament. No, a przynajmniej tak twierdzi Netflix.

Tymczasem, firma wprowadziła zupełnie nową funkcję, którą w każdych innych okolicznościach uznalibyśmy za naprawdę przydatną. Oczywiście, mowa tutaj o możliwości przeniesienia całego swojego profilu na inne konto. Dzięki temu, przechodząc „na swoje” zachowamy całą historię dotychczas obejrzanych filmów i seriali oraz wszystkie nasze preferencje.

Sprawdź: Telewizor 43 cale – najlepsze modele

Oficjalnie, Netflix podaje, że nowa funkcja ma pomóc nam w takich sytuacjach jak wyprowadzka czy podróż za granicę. Wszyscy wiemy jednak, że nie o to chodzi. Już od pewnego czasu testują wprowadzenie opłaty za korzystania z konta w wielu różnych lokalizacjach. Jak na razie jest ona testowana w krajach Ameryki Południowej i wynosi 3 dolary miesięcznie.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Netflix naprawdę pozbędzie się niedługo współdzielenia kont, dokładnie tak jak obiecywali to od dawna. Pozostaje tylko pytanie czy przełoży się to na wzrost liczby użytkowników czy raczej na coś dokładnie odwrotnego. Wydaje nam się, że odpowiedź jest dość oczywista.

Zobacz też:
Netflix z reklamami – znamy wszystkie szczegóły nowego pakietu
Netflix ma kolejny problem – nikt nie interesuje się ich grami
HBO Max już wkrótce zniknie z rynku – to koniec platformy

Oceń ten post