• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Intel Avengers Edition? To nieco zabawne, ale nawet producenci technologiczni próbowali zarobić na modzie związanej z Avengersami!

Intel wprowadził do sprzedaży układy Avengers Edition. Miały przyciągnąć uwagę fanów postaci Marvela, a także pomóc w promocji gry Marvel’s Avengers.

Gra okazała się jednak przeciętna, a fani Marvela nieszczególnie wykazali zainteresowanie procesorami. Intel zdecydował więc, że wycofa z oferty układy Intel Avengers Edition. Obejmowały one modele 10. generacji: Core i5-10600KA, i7-10700KA oraz i9-10850KA. Wszystkie były na rynku zaledwie 5 miesięcy.

Sprawdź: 14-letni procesor Celeron D podkręcony do 8,36 GHz

Firma nie podaje dlaczego zdecydowała się wycofać procesory, ale biorąc pod uwagę, że gra nie zarobiła dużych pieniędzy, można się domyślić skąd taka decyzja. Warto bowiem dodać, że Intel musiałby płacić za licencję Marvela, a po co to robić, skoro może sprzedawać procesory w zwykłych opakowaniach, prawda?

Co ważne, procesory z serii Avengers Edition nie miały żadnych supermocy. Ich parametry były standardowe, nie były też jakoś szczególnie podatne na podkręcanie. Kupujący nie otrzymywali nawet kodu na grę Marvel’s Avengers, co jest dość kiepskim posunięciem marketingowym. Ot, jedyną różnicą było inne opakowanie.

W dużych sklepach online klienci zamieszczają o wiele mniej komentarzy pod procesorami Intel Avengers Edition niż pod tymi w standardowych opakowaniach. Sugeruje to, że zainteresowanie nie było zbyt duże.

Podobnie gra nie wypracowała spodziewanego sukcesu – udało jej się uzyskać zaledwie 60 proc. spodziewanej sprzedaży. Studio gamingowe Square Enix wciąż próbuje odzyskać poniesione koszty, bo jak na razie jest bardzo na minusie.

Źródło: Tom’s Hardware.com

Oceń ten post