Akai przygotowało prawdziwą gratkę dla producentów muzyki, lubiących styl vintage. Ich najnowsza stacja robocza MPC One Retro wygląda zupełnie jak z lat 80.

Firma Akai to bez wątpienia światowy lider na rynku sprzętu do tworzenia muzyki elektronicznej. Z ich konsol, syntezatorów i stacji roboczych korzystają użytkownicy z całego świata – od początkujących twórców do artystów na największych festiwalach muzycznych.

Tym razem, firma postanowiła wypuścić produkt specjalnie dla fanów stylistyki retro, która przeżywa ostatnio drugą młodość. Akai MPC One Retro wygląda jak sprzęt sprzed 40 lat. Niech was jednak nie zwiedzie wygląd – to dalej niesamowicie nowoczesna stacja robocza wyposażona w programy najlepszej jakości.

Zobacz: Najlepsze programy do tworzenia muzyki – ranking DAW

Tradycyjnie więc, znajdziemy w niej 16 przycisków czułych na siłę nacisku, 5 programowalnych gałek oraz aż 48 funkcyjnych przycisków. Dodatkowo, Akai MPC One Retro ma wbudowany ekran pozwalający na podgląd na żywo aktualnych ustawień.

Oczywiście, możemy przyłączyć ją do sprzętu audio za pomocą kabla MIDI, jak również do komputera dzięki wejściu na USB typu A. Możemy trzymać też na niej aż 4GB muzyki, a jeśli to nam nie wystarcza, wspiera też karty pamięci micro SD.

Szybko się okazuje, że tak naprawdę jedyna różnica w stosunku do istniejących już modeli to właśnie wygląd. Co prawda trzeba przyznać, że robi on duże wrażenie, niestety jednak producent każe sobie za niego dość słono zapłacić. Tradycyjna wersja Akai MPC One kosztuje 700 dolarów, wersja retro już 900.  

Zobacz też:
Poznaj swoich sąsiadów dzięki Facebook Neighborhoods
Amazon Music wprowadza tryb samochodowy dla kierowców
Nirvana wypuściła nowy utwór?! Niestety nie, to tylko AI