• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

Układ graficzny Radeon RX 6600M trafił już do laptopów HP Omen 16, a teraz znajdziemy go również w Lenovo Legion 5. To świetna wiadomość dla graczy.

Lenovo Legion 5 będzie pierwszym laptopem tej marki ze wszystkimi komponentami AMD, czyli procesorem i układem graficznym.

Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że w teście UserBenchmark pojawił się komputer o nazwie Lenovo 82NW. Miał on układ graficzny i procesor AMD, co wzbudziło ciekawość internauty. Pogrzebał więc trochę głębiej i okazało się, że Lenovo faktycznie przygotowuje takiego laptopa do sprzedaży.

Obecnie serwis VideoCardz zdołał już pozyskać wiele szczegółów o komputerze. Dowiedzieliśmy się, że będzie to model Legion 5 z procesorem AMD Ryzen 7 5800H. Do tego otrzyma grafikę Radeon RX 6600M oraz 32 GB pamięci RAM DDR4. Model, który pojawił się w bazie testów UserBenchmark miał z kolei procesor Ryzen 7 5800H, Radeona RX 6600M i 16 GB pamięci RAM.

Sprawdź: DDR5

W przeszłości Lenovo skorzystało już z procesorów AMD. Obecnie w sprzedaży ma nawet kilka modeli z serii IdeaPad, które oferują układy AMD Ryzen. Niektóre Legiony też są wyposażone w chipy AMD.

Do tej pory firma jednak polegała na układach graficznych Nvidii. Dopiero teraz, w Legionie 5, pojawi się taka grafika i będzie to pierwszy komputer przenośny Lenowo w całości oparty na podzespołach AMD. Bardzo możliwe, że w przyszłości pojawią się kolejne modele, oferujące jeszcze wydajniejsze komponenty.

Radeon RX 6600M to bardzo dobra wydajność

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, oczekuje się, że mamy tu do czynienia z procesorem Navi 23 RDNA 2. A więc otrzymamy 28 jednostek CU lub 1792 procesory strumieniowe. Do tego grafika zapewni do 8 GB pamięci GDDR6 i szynę 128-bitową. Zapotrzebowanie na prąd sięgnie 100 W.

Zobacz: Najlepsze karty graficzne

Dodatkowo procesory graficzne Navi 23 zostaną wyposażone w 32 MB pamięci podręcznej Infinity.

Same układy RX 6600M miały premierę zaledwie w zeszłym miesiącu, ale na razie nie było zbyt wielu informacji o konkretnych komputerach. Teraz w końcu mamy pierwsze doniesienia. I to świetna wiadomość, bo GeForce RTX 3060 zyska konkurencję, co przełoży się na ceny.

Zobacz też:
AMD zapowiada karty Radeon Pro oparte na Navi 21
AMD wypuściło limitowaną edycję karty Radeon RX 6800 XT

Źródło: WCCFTech.com

Oceń ten post