• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Ten płaszcz nigdy nawet nie zbliżyłby się do ceny rzędu ponad 1000 dol. Jest świetnym dowodem na to, co znaczy siła marki. Capcom wprowadził do sprzedaży płaszcz Chrisa Redfielda, bohatera gry Resident Evil. Jest to podobno dokładnie taki sam model, jaki Chris nosi w Resident Evil Village.

Dla niektórych będzie to pewnie co najmniej zabawne, że istnieją na świecie ludzie, którzy kupią płaszcz “noszony” przez wirtualnego bohatera z gry. A jeszcze zabawniejsze będzie to, że kosztuje on 1500 dol. (ok. 5600 zł).

Płaszcz dla prawdziwego fana Resident Evil

Capcom, studio odpowiedzialne za grę, zdaje sobie sprawę, że na świecie znajdzie się sporo fanów, którzy chętnie kupią taki przedmiot. Wełniany płaszcz jest co prawda dobrej jakości, niemniej bez metki “Resident Evil” nigdy nie miałby tak wysokiej ceny. Tym bardziej, że nie ma nawet guzików.

Płaszcz jest oferowany w rozmiarach Medium, Large i Extra Large. Dostępna jest ponadto wersja “oryginalny model”, która ma niby odpowiadać proporcjom Chrisa z gry. Capcom ma już doświadczenie w tym biznesie, bo sprzedawał wcześniej kurtkę bomberkę Leona Kennedy’ego z Resident Evil 4, w cenie 1200 dol. w 2016 r. Oferował również skórzaną kurtkę z Resident Evil 6 za 1000 dol.

Choć ceny są wysokie, są to popularne przedmioty. W zeszłym roku kurtka z Death Stranding była sprzedawana za 1900 dol. i znalazła wielu nabywców. Była też ultra limitowana edycja gry Devil May Cry 5 o wartości 8000 dol., gdzie jednym z dodatków była kurtka Dantego.

Zobacz prezentację Resident Evil Showcase ze stycznia 2021 (wymagane 18 lat):

Zobacz także:
Firmy gamingowe zapłacą 35 mln zł kary. Czy przez to gry znacznie zdrożeją?
Najlepsze gry na Nintendo Switch. Ranking TOP 10

Źródło: TechSpot.com

Oceń ten post