• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Planujecie kupić sobie nowy rower elektryczny? Jeśli jesteście mieszkańcami Gdyni, to możecie otrzymać w tym celu bardzo przyjemną dotacje!

Rower elektryczny staje się już coraz powszechniejszym środkiem komunikacji na polskich drogach. Nic zresztą dziwnego – to urządzenie, które doskonale łączy zalety tradycyjnego roweru i hulajnogi elektrycznej. Możemy zabrać go na długie wycieczki za miasto, ale również dojechać wygodnie do pracy bez większego wysiłku fizycznego. W dodatku, jest on przy okazji ekologiczny i pozwoli nam uniknąć tankowania absurdalnie wręcz drogiego paliwa.

Czy można chcieć czegoś więcej? Cóż, jak najbardziej! Mieszkańcy Gdyni mogą skorzystać już ze specjalnej dotacji. Władze miasta również widzą potencjał w elektrycznym transporcie i chcą zachęcić mieszkańców do rezygnacji z samochodu na rzecz nieco mniejszych i cichszych pojazdów. Rower elektryczny spełnia te kryteria po prostu doskonale.

Sprawdź: Hulajnoga elektryczna – najlepsze modele

Gdynia postanowiła więc, że jako pierwsze miasto w Polsce wprowadzi dotację na zakup rowerów elektrycznych. Skorzystać z niej może każdy mieszkaniec i wynosi ona aż 50% ceny nowego pojazdu. Jest tylko jeden drobny haczyk – nie może ona przekroczyć 2500 zł. Nie powinno być to jednak dużym problemem, możemy bez problemu kupić ciekawy model do 5000 zł.

Niestety, nie możemy jednak wybrać droższego modelu i odebrać po prostu 2500 zł. Dotacja musi stanowić dokładnie 50% jego ceny. Wniosek o dotacje będzie dostępny w urzędach miasta. Uważajcie jednak – zakup przed zgłoszeniem nie będzie brany pod uwagę.

Zobacz też:
VanMoof prezentuje swój najszybszy rower elektryczny w ofercie
Harley-Davidson prezentuje rower elektryczny w stylu retro
BMW Vision Amby – przyszłość mobilności to adaptacja?

Oceń ten post