• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Samsung ogłosił nieuniknioną wiadomość. Zdecydowali się podnieść wszystkie ceny procesorów o nawet 20%.

Wygląda na to, że powiedzenie, że “tanio już było” jest wciąż aktualne. Rynek elektroniki nie podniósł się do końca po pandemii COVID-19 i od razu napotkał kolejne przeszkody. Wojna na Ukrainie i nowe ogniska wirusa w Chinach ponownie rzuciły swój cień na łańcuchy dostaw. Sytuacji nie pomaga też globalny kryzys finansowy i szalejąca inflacja – stało się jasne, że kolejne podwyżki cen są po prostu nieuniknione.

Kilka dni temu, TSMC zapowiedziało, że wszystkie ich ceny idą w górę o około 9%. W ich przypadku, była to już trzecia podwyżka na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Tym razem, na identyczny krok zdecydował się Samsung. Ogłosili, że podnoszą ceny wszystkich swoich procesorów od 15 do 20%. To dość zła wiadomość dla wszystkich konsumentów.

Sprawdź: Temperatura procesora – jaka powinna być i jak ją sprawdzić?

Warto pamiętać, że Samsung jest drugim na świecie producentem układów pamięci. Z ich produktów korzysta olbrzymie grono firm a ich układy znajdziemy w samochodach, konsolach, smartfonach czy sprzęcie AGD. Podwyżka cen o 20% będzie więc mocno i dotkliwie wyczuwalna na całym świecie.

Być może, podwyżka jest nieco błędnym krokiem ze strony Samsunga. Analitycy od dawna wskazują, że zapotrzebowanie na półprzewodniki będzie stopniowo spadać. Powodów jest wiele, ale głównym z nich jest wspomniany wcześniej kryzys finansowy. Coraz mniej osób może pozwolić sobie na drogą elektronikę, co z pewnością odbije się na wynikach sprzedażowych.

Zobacz też:
Samsung i SK Hynix przestaną produkować pamięć DDR3
Samsung Galaxy S22 FE dostanie procesor Dimensity 9000?
TSMC wprowadzi litografię 2 nm już w 2025 roku

Oceń ten post