• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Zastanawialiście się jakie są najpopularniejsze emoji w poszczególnych krajach? Portal Crossword-Solver postanowił to sprawdzić.

Emoji to bez wątpienia najpopularniejszy sposób porozumiewania się w internecie. W końcu jeden obrazek może przekazać czasami więcej niż tysiąc słów, prawda? No może nie do końca, ale i tak uwielbiamy emotikony. Ciężko nie zauważyć też, że zastępują nam one dość dobrze mimikę i ton głosu, czyli coś absolutnie niedostępnego w pisanych formach komunikacji.

Jakich emoji używamy jednak najczęściej? Crossword-solver postanowiło przeanalizować wszystkie wpisy na Twitterze pochodzące z poszczególnych krajów i stworzyć jedno wielkie zestawienie. Niespodzianek było tylko kilka, ale o tym później. Najpopularniejsze emoji na świecie to po prostu śmiejąca się do łez buźka. Drugie miejsce zajmuje za to klasyczne czerwone serduszko.

Sprawdź: Tajemnice Messengera – najciekawsze triki i ukryte funkcje

W wielu krajach numerem jeden jest natomiast ich państwowa flaga. Być może nie używamy ich tak często w codziennych rozmowach, ale dane zostały zaczerpnięte z Twittera, miałoby to więc naprawdę dużo sensu. Co jednak najciekawsze, tylko w jednym kraju na świecie numerem jeden jest flaga obcego państwa.

Oczywiście, mowa tutaj o Polsce i fladze Ukrainy. Dane były zbierane po rosyjskiej inwazji na Ukrainę – przyczyna takiego wyniku jest więc absolutnie jasna i nie powinna być zbytnią niespodzianką. Wszyscy wyrażaliśmy przecież solidarność z poszkodowanymi przez wojnę sąsiadami zza wschodniej granicy.

Ostatnia ciekawostka to dość ciekawa zależność demograficzna. Najpopularniejsze emoji na świecie, czyli płacząca ze śmiechu buźka używane jest już coraz rzadziej przez młode osoby z pokolenia Z. Prawdopodobnie, straci więc ono wkrótce swoje pierwsze miejsce!

Zobacz też:
Google Docs wprowadzają reakcje emoji
Twitter zamierza wprowadzić reakcje emoji na wpisy?
Bill Gates: Elon Musk pogorszy jakość Twittera

Oceń ten post