• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Shopee wycofuje się z Polski! Platforma zapowiedziała, że 13 stycznia zakończy jakąkolwiek działalność w naszym kraju.

Być może nie do końca kojarzycie platformę Shopee, nic zresztą dziwnego, nie byli zbyt długo obecni na naszym rynku. Swoją działalność rozpoczęli we wrześniu 2021 roku, ale dopiero od 2022 można było mówić o faktycznej popularności. Serwis bardzo szybko stał się znany z dość atrakcyjnych cen, ciekawych kuponów zniżkowych i bogatego asortymentu. Nie można też zapomnieć, że byli twórcami najbardziej irytującej reklamy-my-my-my-my-my jaką można sobie wyobrazić.

Tymczasem, Shopee ogłosiło, że z dniem 13.01.2023, czyli tak naprawdę już jutro, kończą swoją działalność w Polsce. Wszystkie zamówienia złożone przed 13.01.2023 zostaną oczywiście zrealizowane a użytkownicy mogą liczyć na wsparcie i pełną obsługę zamówienia, łącznie z reklamacjami i zwrotami. Ale to już wszystko, od jutra nie możemy składać już żadnych nowych zamówień.

Jaki jest powód takiej decyzji? Cóż, tego tak naprawdę nie wiemy. Równie sporą zagadką jest to, dlaczego Shopee ogłosiło to wszystko aż tak niespodziewanie, dając nam tylko i wyłącznie jeden dzień na zareagowanie. Niestety, firma nie podaje żadnych powodów ani nie wyjaśnia całej sytuacji. Ciężko jednak nie zauważyć, że powód mógł być tylko i wyłącznie jeden – konkurencja ze strony Allegro jest wciąż zbyt mocna, aby działalność innej platformy e-commerce na naszym rynku była opłacalna. To bez wątpienia bardzo smutna wiadomość, konkurencja jest zawsze zdrowa dla klientów.

Zobacz też:
Allegro ukarane gigantyczną karą przez UOKiK
TikTok został pozwany za śmiertelne – blackout challenge
eBay wraca do Polski! Allegro musi szykować się na konkurencję

Oceń ten post