• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 miesięcy temu

Sony dość mocno zaskoczyło wszystkich podczas targów CES 2022. Ogłosili, że wchodzą na rynek samochodów elektrycznych i tworzą firmę-córkę Mobility.

O tym, że samochody elektryczne podbijają świat wiedzą już wszyscy. Firmy motoryzacyjne, ogłaszające swoje najnowsze modele i rezygnację z silników spalinowych wywołują już żadnego zaskoczenia. Niemniej, na rynek wciąż mogą wejść gracze z zupełnie innych branż. Wśród zdecydowanych faworytów od dawna wymienia się Apple i Xiaomi. Tymczasem, to Sony postanowiło nas dość mocno zaskoczyć.

Podczas targów CES oficjalnie ogłosili powstanie firmy-córki Sony Mobility. Jak na razie, ma zająć się oszacowaniem szans na wejście na rynek samochodów elektrycznych. To jednak nie wszystko – zaprezentowali też pierwszy (bardzo wczesny) prototyp samochodu Vision-S 02. Ciężko nie zauważyć, że pokaz teoretycznych możliwości robi olbrzymie wrażenie, zobaczcie sami.

Zobacz: Samochód z automatem – jak nim jeździć?

Pod kątem samego oprogramowania, nowy samochód Sony będzie prawdziwą technologiczną bombą. Stawiają na maksymalną cyfryzację całego doświadczenia z jazdy i systemy takie jak autopilot, sensory zmiany pasa czy autonomiczny parking. W sumie w środku znajdziemy ponad 40 różnych sensorów. Możemy zobaczyć ich możliwości na filmiku poniżej.

Oczywiście, Vision-S 02 to jak na razie nawet nie tyle prototyp, co raczej sam koncept. Nie istnieje żadna gwarancja, że pomysł faktycznie uda się zrealizować. Nie wiemy również, na jakim poziomie zaawansowania prac tak naprawdę jest Sony. Warto jednak dodać, że ich wcześniejszy model, czyli Vision-S jest już testowany na rzeczywistych drogach.

Zobacz też:
Chrysler prezentuje pierwszy samochód elektryczny – Airflow
Ford chce podwoić produkcję modelu F-150 Lightning
Sony wstrzymuje produkcję i sprzedaż niektórych aparatów

Oceń ten post