• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Sony zapowiedziało dzisiaj dwa nowe flagowce – Xperia 1 III i Xperia 5 III. Trzeba przyznać, że zapowiadają się bardzo interesująco.

Wygląda na to, że Sony próbuje obudować swoją pozycję na rynku high-endowych smartfonów. W tym roku wypuszczą jedynie 3 modele – wspomniane wcześniej Xperia 1 III i 5 III oraz nieco tańszy model 10 III.

Sony w swoich najnowszych flagowcach postawił zdecydowanie na aparat. Nic zresztą dziwnego, firma słynie przecież ze świetnego sprzętu fotograficznego. W nowych telefonach Xperia znajdziemy teleobiektyw o zmiennej ogniskowej (70-105mm) z zoomem optycznym do x 4,4. To naprawdę rzadkość w smartfonach.

Zobacz: Najlepsze gadżety do smartfona

Jeśli chodzi o same podzespoły, są dokładnie takie jakich mogliśmy oczekiwać we flagowcach. Sercem nowych Xperii będzie oczywiście procesor Snapdragon 888, nie powinno to być dla nikogo raczej większym zaskoczeniem.

Xperia 1 III będzie miała ekran OLED z rozdzielczością 4K o przekątnej 6,5 cala. Jego częstotliwość odświeżania to aż 120 Hz. Model 5 III będzie już nieco mniejszy (6,1 cala) i niestety w rozdzielczości Full HD. To tak naprawdę najważniejsze różnice między nimi.

Oba modele mają wbudowany akumulator o pojemności 4500 mAh umożliwiający ładowanie go bezprzewodowo z mocą 30W. Oczywiście, są w pełni kompatybilne ze standardem 5G.

Niestety, nie znamy jeszcze oficjalnej ceny obu modeli. Z pewnością jednak, jeśli nie będzie ona zaporowa, to Sony wypuści wkrótce na rynek absolutny hit!

Zobacz też:
Jakie słuchawki do PS5? Lepiej nie te od Sony
Netflix wykupił prawa na wyłączność do filmów Sony Pictures
Realme 8 Pro – budżetowy telefon z aparatem 108 Mpix?!

Oceń ten post