• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Lubicie bawić się w DYI? Valve ma w takim razie dla was świetną wiadomość – możecie wydrukować sobie własną konsolę Steam Deck.

Valve to prawdziwy gigant na rynku gamingowym. Mimo tego, firma wciąż słynie ze swojego zamiłowania do otwartego oprogramowania i bardzo „ludzkiego” podejścia w kwestii napraw sprzętu. Jeszcze przed premierą ich nowej konsoli wypuścili filmik dokładnie pokazujący jak należy ją rozkręcać i na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Niemniej, ostrzegli też, że naprawa w domu będzie dość skomplikowana.

Tym razem poszli jednak o krok dalej. Na swoim GitHubie udostępnili pliki CAD całej obudowy do Steam Deck. Co to oznacza w praktyce? Każdy szczęśliwy posiadacz drukarki 3D może wydrukować ją w zaciszu swojego domu. W dodatku, model jest idealnie zgodny z fabrycznym, a to otwiera kilka bardzo ciekawych możliwości.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Przede wszystkim, skorzystają na tym wszyscy moderzy. Znając dokładne wymiary i posiadając model CAD będziemy w stanie stworzyć własne akcesoria do konsoli – chociażby wymienić przyciski, dodać podstawkę czy założyć inne joysticki. Z prezentu od Valve z pewnością ucieszą się też wszystkie firmy produkujące akcesoria – mają już pewność, że będą one idealnie pasowały.

Dodatkowo, jeśli połamiemy obudowę konsoli Steam Deck to nie będziemy mieli żadnego problemu ze znalezieniem części zamiennych! Nie zarobi na nich natomiast Valve, które świadomie zrezygnowało z takiej możliwości dla dobra graczy. Jeśli zestawimy to z praktykami Sony czy Microsoftu, to firma Gabe’a Newella wypada tutaj naprawdę pięknie.

Zobacz też:
Valve mówi zdecydowane nie NFT i kryptowalutom w grach
Steam Deck: Valve ostrzega – nie naprawiajcie go w domu
Valve idzie na wojnę z turystyką gamingową

Oceń ten post