• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Najpopularniejsza platforma z grami komputerowymi na świecie – Steam – wypuściła duży update w kwestii streamingu gier. Poza rozdzielczością 8K znajdziemy też parę innych ciekawych funkcjonalności.

Od teraz, będziemy mieli już możliwość streamowania naszych gier w rozdzielczości aż do 8K (7680×4320). Bez wątpienia, Steam przygotowuje się więc na najnowszą generację telewizorów.

Jeśli chcecie przetestować nową funkcję, zmieńcie koniecznie limit przepustowości łącza. Steam domyślnie ustawia go na 50 MBit/s. Jest to niestety zbyt mało do płynnego streamu 8K. Aby to zrobić, wejdźcie w ustawienia, kliknijcie opcję „Remote Play” a następnie „Advanced Client Options”.

Dodatkowo, Steam zadbał, aby streamerzy nie tracili przypadkiem całego swojego transferu danych. Domyślnie, wideo będzie uruchamiało się w 1080p.

Ranking: Monitor 4K

Kolejne nowości znajdziemy w funkcji Remote Play Together. Pozwala ona grać w gry przez Internet w ramach lokalnego multiplayera. Nie wszyscy gracze muszą nawet posiadać wybrany tytuł na swoim koncie, musi posiadać ją jedynie osoba zapraszająca do wspólnej gry.

Po nowej aktualizacji, zapraszani gracze nie muszą już nawet mieć konta Steam. Gospodarz może wysłać po prostu link do dowolnej osoby, a ta po kliknięciu dołączy do wspólnej gry. Jedyne ograniczenie to moc komputera zapraszającego.

Z nowej funkcji najbardziej ucieszą się użytkownicy systemu macOS. Jeśli komputer gospodarza będzie oparty na Windowsie, będą mogli wspólnie z nim grać w dowolne gry, które normalnie nie działają na ich komputerze.

Wszystkie nowe funkcje powinny być już dostępne dla użytkowników na całym świecie. Jeśli dalej ich nie widzicie, koniecznie zaktualizujecie swojego klienta Steam.

Zobacz też:
Steam wprowadza obsługę kontrolera PS5 DualSense
Epic przejął Mediatonic – twórców Fall Guys
Valve przegrywa kolejną sprawę sądową!

Oceń ten post