• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Znamy już pełną specyfikacje nowego laptopa od Microsoftu. Surface Laptop Go 2 zadebiutuje na rynku już za kilka dni.

Microsoft postanowił odświeżyć nieco swoją linię niewielkich laptopów przeznaczonych do typowo biurowych zadań. Idea tej serii jest bardzo prosta – ma być lekko, poręcznie i wydajnie. Wygląda na to, że Surface Laptop Go 2 spełnia te założenia bardzo dobrze. Niestety, jest jeden i to w dodatku dość spory problem. Przejdźmy jednak na razie do specyfikacji.

Surface Laptop Go 2 ma to naprawdę nieduży laptop. Całość ma wymiary 27,82 x 1,57 x 20,62 cm a urządzenie waży zaledwie 1127 gramów. Ekran to 12,4-calowy wyświetlacz o proporcjach 3:2. Oczywiście, jest on przy okazji dotykowy – to znak rozpoznawczy serii Surface.

Sprawdź: Jaki laptop wybrać? – wszystko co musisz wiedzieć

Sercem nowego modelu jest procesor Intel Core i5-1135G7 ze zintegrowanym GPU Iris Xe. Tutaj pojawiają się już pierwsze wątpliwości – ubiegłoroczny procesor w najnowszym laptopie? Nie brzmi to najlepiej, prawda? Do tego mamy też, zależnie od konfiguracji, od 4 do 8 GB pamięci RAM i od 128 do 256 GB miejsca na dane.

Jeśli chodzi o dodatkowe ulepszenia, to jest po prostu przeciętnie. Poprawie uległa podobno wbudowana kamera, ale jej rozdzielczość do dalej 720p. Urządzenie wytrzyma też nieznacznie dłużej na jednym ładowaniu niż jego poprzednik – tym razem będzie to 13,5 godziny zamiast 13.

Surface Laptop Go 2 to dość dobry sprzęt. Problemem jest jednak cena – za najsłabszą (4/128 GB) zapłacimy aż 2600 zł. Za najlepszą (8/258 GB) już ponad 4600. Za taką cenę możemy kupić znacznie lepszego laptopa!

Zobacz też:
Xbox Keystone – Microsoft oficjalnie potwierdza nową “konsolę”
Qualcomm i Microsoft wspólnie stworzą nowy procesor do AR
Surface Laptop 5 – do sieci wyciekła pełna specyfikacja

Oceń ten post