• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Tascam zaprezentował swój nowy przenośny rejestrator audio. Portcapture X8 to najbardziej rozbudowane urządzenie w ich ofercie.

Firma Tascam już pod prawie dwóch dekad słynie z tak naprawdę jednej linii produktów. Ich przenośne rejestratory audio są doceniane na całym świecie przez użytkowników z bardzo różnych grup zawodowych. Oczywiście, najbardziej korzystają z nich muzycy, streamerzy i dziennikarze.

Najnowszy model w ich ofercie, czyli Portcapture X8 to pierwszy produkt z tej serii wykorzystujący duży ekran dotykowy. Przywykliśmy już raczej do tego, że sprzęt auto ma w większości przyciski analogowe – pokrętła, przełączniki i suwaki to wręcz jego nieodzowna część. Ciężko jednak nie zauważyć, że panel dotykowy bywa nieco wygodniejszy.

Zobacz: Program do tworzenia muzyki – co warto wybrać?

Pomijając jednak tę dość znaczącą innowację, Tascam Portcapture X8 to dokładnie taki produkt, za jaki pokochaliśmy tę firmę. Na górze urządzenia znajdziemy dwa 14,6 milimetrowy mikrofony pojemnościowe będące w stanie rejestrować dźwięk w studyjnej jakości 32-bit. Oczywiście, możemy dowolnie manipulować ich ustawieniem i zmieniać ich kierunek.

Oprócz tego, Portcapture X8 ma niemal wszystkie niezbędne wejścia audio jakich tylko możemy potrzebować. Cztery porty XLR/TRS pozwolą nam na rejestrowanie aż 8 ścieżek jednocześnie! Dość nietypową wiadomością jest jednak brak klasycznego „dużego” jacka, nie podłączymy do niego gitary.

Niestety, wraz z dużymi możliwościami idzie niemal zawsze dość duża cena. Nowy przenośny rejestrator audio Tascama jest wyceniony na 400 dolarów. Europejska cena będzie więc pewnie oscylować w okolicy 1800-2000 złotych.

Zobacz też:
Roland prezentuje Zentracker – darmowy mobilny DAW
Roland Go:Mixer Pro-X – mikser audio dla streamerów i nie tylko
Seiren V2 – Razer prezentuje nowe mikrofony dla streamerów

Oceń ten post