• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Konkurent TikToka, YouTube Shorts, działa już w Indiach i odnosi duże sukcesy. Teraz YouTube zamierza uruchomić go także w Stanach Zjednoczonych.

Na oficjalnym blogu YouTube znajdziemy informację, że w marcu serwis uruchomi YouTube Shorts w USA. Według jednego z dyrektorów firmy, YouTube Shorts cieszy się dużą popularnością w Indiach, gdzie działa on już od kilku miesięcy.

Od grudnia ub.r. liczba indyjskich kanałów na YouTube, które korzystają z nowego narzędzia, wzrosła ponad trzykrotnie. Filmy z odtwarzacza Shorts są oglądane codziennie na całym świecie ponad 3,5 mld razy. Jak więc widać, nowe rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem internautów.

YouTube Shorts rywalizuje z TikTokiem

Informacje o tym, że YouTube pracuje nad konkurentem dla TikToka pojawiały się już w kwietniu 2020 r. We wrześniu usługa trafiła do Indii i firma przekonała się już, że użytkownicy chcą z niej korzystać. Warto dodać, że podobne rozwiązania wdrożył też Snapchat i Instagram. Wszystkie duże aplikacje i sieci społecznościowe chcą oferować coś podobnego do tego, co ma TikTok.

Sprawdź: Ping test

Nie ma w tym nic dziwnego. TikTok rozwija się bardzo dynamicznie i firma zyskuje coraz większe uznanie zarówno wśród użytkowników, jak i firm, które chcą się tam reklamować.

Fenomen polega w dużym stopniu na tym, że tworzenie treści na TikToka jest bardzo łatwe. Obecnie niemal każdy smartfon oferuje możliwość kręcenia wideo, a TikTok stawia na krótkie, amatorskie treści. Nie musimy więc poświęcać zbyt dużo czasu na tworzenie contentu – nagranie i wrzucenie wideo często zajmuje o wiele mniej czasu niż np. pisanie posta na bloga.

YouTube zamierza teraz rozwijać nowe rozwiązanie, a dodatkowo wdroży jeszcze funkcję “zintegrowanych zakupów”. Chodzi o możliwość kupowania produktów, które będziemy oglądać na wideo. Ta funkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Zobacz też:
Youtube zbanuje popularne pranki i challenge
Youtube kończy wsparcie dla Apple TV 3 generacji
W końcu jest! YouTube z obsługą HDR na Xboksie

Źródło: The Verge.com

Oceń ten post