• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Twitter pracuje nad nową funkcją. Chcą umożliwić użytkownikom pisanie nieco dłuższych wiadomości tekstowych.

Ciężko nie zauważyć, że Twitter uchodzi za najpoważniejszy portal wśród social mediów. Swoje konta mają tam często politycy, organy państwowe czy przedstawiciele olbrzymich firm. Niestety jest jeden problem. Serwis umożliwia jedynie dość ograniczoną komunikację – wiadomość może mieć maksymalnie 280 znaków.

Prowadzi to czasami do dość kuriozalnych sytuacji. Chcąc przekazać nieco dłuższą wiadomość mamy do wyboru tak naprawdę jedynie dwie opcje. Pierwszą z nich jest seria tweetów zaczynających się od cyfr, tak aby można złożyć je w logiczną całość. Druga to po prostu wrzucenie zdjęcia zawierającego tekst. Niby działa, ale to wciąż średnio wygodne.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Twitter od zawsze stawiał na jedynie krótkie wypowiedzi, ale ostatnimi czasy coraz mocniej zmienia zdanie. Jeszcze parę lat temu mogliśmy użyć maksymalnie 140 znaków. Dzisiaj jest to już 280, ale użytkownikom wciąż mało. Być może już wkrótce wprowadzą więc nową funkcję – Articles.

Na ten moment nie wiadomo, jak miałoby to działać, ale z pewnością chodzi tutaj o możliwość publikacji dłuższych wpisów w wygodniejszej formie. Prawdopodobnie działałyby one w osobnej zakładce. Nie wiadomo tez, czy będą dostępne dla wszystkich użytkowników czy jedynie dla subskrybentów Twitter Blue, czyli płatnego abonamentu.

Co ciekawe, pomysł nie wszystkim się podoba. Niektórzy twierdzą, że serie tweetów wpływają znacznie pozytywniej na interakcje, co zwiększa ich zasięgi. Z pewnością serwis wpadnie jednak na jakiś pomysł, że Articles były równie atrakcyjne.

Zobacz też:
Jack Dorsey zrezygnował z posady CEO Twittera
Twitter prezentuje Communities, czyli nowe grupy tematyczne
Twitter zacznie oznaczać konta prowadzone przez boty

Oceń ten post