• Ostatnia modyfikacja artykułu:12 miesięcy temu

W internecie pojawiła się zaskakująca plotka! Czy Sony już wkrótce przejmie nasze rodzime CD Projekt?

Znany leaker o pseudonimie PeterOvo opublikował na Twitterze dość zaskakującą plotkę. Sony prowadzi podobno rozmowy z CD Projekt na temat ewentualnego przejęcia. Oznaczałoby to, że gigant będący twórcą konsol PlayStation przejmie twórców Wiedźmina i Cyberpunka 2077. Polska straciłaby natomiast największą firmę z branży gamingowej i tak naprawdę jedną z większy firm w ogólnym rankingu.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o ewentualnej fuzji. Pierwsza taka plotka pojawiła się pod koniec 2022 roku. Na platformie PitchBook znaleziono informacje pokazujące, że Sony miało rzekomo przejąć 26.10.2022 CD Projekt. Szybko okazało się jednak, że nie istnieją żadne inne dowody mówiące cokolwiek na ten temat. Wszystkie pogłoski umarły więc śmiercią naturalną.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Czy naprawdę coś jest zatem na rzeczy? Czy twórcy Wiedźmina i Cyberpunka zostaną wchłonięci przez Sony? Cóż, jak na razie zdecydowanie się na to nie zapowiada. Do sprawy odniósł się bezpośrednio Radek Grabowski, czyli dyrektor ds. PR. Jasno powiedział on, że nie prowadzą żadnych rozmów z Sony. Plotkę rozwiała również Ola Sodna, pracująca na stanowisku PRa. Wygląda na to, że leakerzy dość mocno się pomylili.

Biorąc pod uwagę tak ostre zdementowanie pogłosek, możemy spać spokojnie. CD Projekt nie zostanie przejęte przez giganta i dalej zachowa swoją niezależność. Z pewnością usłyszymy jednak jeszcze sporo plotek na ten temat – jest on przecież bardzo medialny.

Zobacz też:
Netflix nie przejmuje się krytyką – zamówili 5 sezon serialu Wiedźmin
Wiedźmin w Japonii? CD Projekt może szykować sporą niespodziankę
Sony zapowiada własnego handhelda – Project Q

Oceń ten post