• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Twitter cały czas pracuje nad nowymi funkcjami mającymi poprawić korzystanie z ich serwisu. Tym razem, testują możliwość cofnięcia wysyłania swojego wpisu.

Każdemu z nas chyba zdarzyło się niechcący wysłać niedokończoną wiadomość. Albo nawet stwierdzić mikrosekundę po kliknięciu przycisku „Wyślij” że był to bardzo zły pomysł. Z pomocą w dokładnie tych sytuacjach przyjdzie nam nowa funkcja „Cofnij wysyłanie”.

W kwestii tego typu funkcji, Twitter był zawsze raczej konserwatywnym serwisem. Możliwość edycji swoich tweetów dostaliśmy przecież dopiero niecały rok temu. Wygląda jednak na to, że ciągle rosnąca konkurencja na rynku social-media wymusza na serwisie coraz to nowsze funkcjonalności.

Sprawdź też nasz ranking smartwatch

Funkcja cofnij wysyłanie będzie widoczna zawsze po wysłaniu każdego tweeta. Chwilę po tym jak klikniemy przycisk wyślij, otrzymamy powiadomienie, że wiadomość jest wysyłana. Tuż pod nim pojawi się niebieski przycisk z napisem cofnij. Będziemy mieli około trzech sekund na wciśnięcie go, jeśli zdecydujemy się nie wysyłać jednak tweeta.

Całą nową funkcjonalność w działaniu możecie zobaczyć tutaj. Jako pierwsza odkryła ją Jane Wong, znana programistka słynąca z znajdywania nowych opcji w popularnych aplikacjach.

Na co dzień Jane Wong pracuje jako tzw. white hat haker. Są to osoby, które celowo łamią zabezpieczenia firm i szukają bugów w ich systemach, jednak tylko po to, żeby zgłosić je do firmy. Oczywiście za stosowną nagrodą.

Największe firmy technologiczne bardzo chętnie wspierają takie działania. Facebook wydał już prawie 8 milionów dolarów na nagrody. Google płaci nawet 200 tys. dolarów za znalezienie błędu w ich licznych serwisach.

Zobacz też:
Twitter wprowadzi nową funkcjonalność – Super Follow
Tweet założyciela serwisu na aukcji. Już ponad 2 mln zł!
Twitter rozpoczyna testy wiadomości głosowych

Źródło: Yahoo

Oceń ten post