• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Windows otrzyma już wkrótce nową funkcję. Doskonale znają ją użytkownicy systemu macOS.

Microsoft testuje nową funkcję dla systemu Windows, która pozwoli użytkownikom nareszcie korzystać z aparatów swoich smartfonów lub tabletów podczas pracy z komputerem. Ta opcja jest dostępna jak na razie w wersji testowej dla członków programu Windows Insider. Aby z niej skorzystać, potrzebne jest urządzenie mobilne z systemem Android 9.0 lub nowszym oraz zainstalowana aplikacja Link to Windows w wersji co najmniej 1.24012. Nie są to olbrzymie wymagania.

Funkcja ta umożliwia korzystanie z aparatów urządzeń mobilnych we wszystkich aplikacjach wideo w systemie Windows 11. Możliwe będzie przełączanie się między przednim a tylnym aparatem, zatrzymywanie transmisji w razie zakłóceń oraz korzystanie z efektów oferowanych przez smartfon lub tablet. Oczywiście istniały już podobne rozwiązania, ale po pierwsze nie były idealnie skuteczne a po drugie pochodziły od firm trzecich.

Sprawdź: Najlepsza kamerka do komputera – najlepsze modele

Aby skorzystać z tej funkcji, użytkownicy muszą wejść w Ustawienia, następnie przejść do zakładki Bluetooth i urządzenia, wybrać “Urządzenia przenośne”, a potem “Zarządzaj urządzeniami” i zezwolić komputerowi na dostęp do urządzenia z Androidem. Proste, wygodne i podobno nawet dobrze działające. Oczywiście, będziemy potrzebowali komputera z modułem Bluetooth, ale to nie jest zbyt duży problem. Nawet do stacjonarnych PC możemy dokupić moduł USB za bardzo niewielkie pieniądze.

Ciężko też powiedzieć, żeby Microsoft wprowadził na rynek coś bardzo nowoczesnego. Apple od dawna ma taką funkcję w swoim macOS i działa ona bez najmniejszego zarzutu. Ale cóż, lepiej późno niż wcale, prawda?

Zobacz też:
Windows 12 – znamy wstępną datę premiery
Windows 11 ma już 400 milionów instalacji. To mało!
Microsoft wprowadzi nowy przycisk na klawiaturze

Oceń ten post