• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

Windows 12 zadebiutuje już wkrótce. Poznaliśmy nowe przecieki na temat jego ewentualnej daty premiery.

Windows 11 zadebiutował już dawno temu, ale wielu użytkowników wciąż nie zdecydowało się na przejście z wersji dziesiątej. Nic zresztą dziwnego, przyzwyczajenia to bardzo silna rzecz a sam Windows 11 nie oferuje wcale jakiś niesamowitych funkcji, które miałyby namówić użytkowników na zmiany. Nawet pomimo bardzo agresywnej kampanii marketingowej, to Windows 10 wciąż dominuje wśród systemów operacyjnych.

Nie oznacza to jednak, że Microsoft nie planuje wydać kolejnej wersji, czyli Windowsa 12. Jeśli wierzyć plotkom pojawi się on już na przełomie wiosny i lata 2024 roku, czyli za mniej więcej pół roku. Informacja nie jest oficjalna, ale podało ją równocześnie wielu informatorów, co sprawia, że należy uznać ją za całkiem wiarygodną.

Sprawdź: Czy sztuczna inteligencja zabierze ci prace?

No dobrze, ale skoro Windows 11 się nie przyjął, to czy Windows 12 ma jakiekolwiek szanse? Zdaniem Microsoftu jak najbardziej, a wszystko za sprawą kilku rewolucyjnych opcji. Przede wszystkim, będzie bardzo mocno zintegrowany ze sztuczną inteligencją, największym trendem technologicznym tego i pewnie też następnego roku. Bardzo możliwe, że pojawi się więc inteligentny asystent zintegrowany z komputerem. Byłby to spory hit – moglibyśmy mówić mu czego potrzebujemy a ustawienia same by się dopasowywały.

Prawdopodobnie więcej szczegółów poznamy na targach CES 2024, już w styczniu. Microsoft będzie miał tam swój panel, a Windows 12 to niewątpliwie ich najważniejszy produkt w nadchodzącym roku.

Zobacz też:
Microsoft żałuje odejścia od Windows Phone
Windows 11 ma już 400 milionów instalacji. To mało!
Windows 12 będzie oparty na modelu subskrypcyjnym?

Oceń ten post