• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Wiemy już jakie nowości szykuje Microsoft na przyszły rok, jeśli chodzi o rodzinę urządzeń Surface. Będą to: tablety Surface 8 Pro (jeden z łącznością komórkową) i komputer Surface Laptop 4.

Wersja z łącznością LTE była niedostępna w przypadku Surface’a Pro 7, więc dobrze wiedzieć, że Microsoft wróci do niej przy okazji premiery nowych urządzeń. Poza tym, sprzęty wyglądają identycznie jak modele z poprzedniej generacji. Należy więc nastawiać się na odświeżone parametry techniczne, nie zaś większą ewolucję (o rewolucji nie ma nawet co myśleć).

Zdjęcia opublikował użytkownik cozyplanes na Twitterze i najprawdopodobniej zostały wykonane w trakcie procesu certyfikacji w Korei. W poście znajdują się również numery seryjne modeli, co ma sprawiać, że to wiarygodna informacja.

Co nowego?

W tym roku doczekaliśmy się premiery Surface’a Pro X z układem ARM, niemniej zabrakło odświeżonej wersji z procesorami Intela. Microsoft uznał najwyraźniej, że lepiej poczekać z premierą do przyszłego roku i nie wprowadzać nowości w czasie pandemii.

Czego należy oczekiwać po nadchodzących urządzeniach? Zagraniczne źródło wskazuje na procesory Intela z 11. generacji, jak również obecność wydajnych układów graficznych Intel Iris Xe. Laptop Surface 4 będzie dostępny również w wersji z procesorem AMD.

Dodatkowo bardzo dużo wskazuje na to, że Microsoft spróbuje jeszcze powalczyć na rynku tabletów/smartfonów z dwoma ekranami. Model Surface Duo miałby bowiem pojawić się w wielu nowych regionach. Przypomnijmy, że jest to sprzęt o dużym potencjale.

Pytanie tylko, czy urządzenia Surface to coś, czym ekscytują się użytkownicy PC? Według nas niekoniecznie, choć nie da się ukryć, że to dobrej klasy sprzęty. Są po prostu stosunkowo drogie – za drogie, jak na oferowane możliwości. Być może nowsza generacja zostanie lepiej wyceniona.

Źródło: TrustedReviews.com

Oceń ten post