• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Xiaomi szykuje kolejną, bardzo mocną premierę. Już wkrótce zadebiutuje model Xiaomi 12T, czyli nowy high-endowy flagowiec.

Wygląda na to, że Xiaomi wciąż mało nowych telefonów. Do serii Xiaomi 12 dołączy już wkrótce model 12T. Swoją specyfikacją zdecydowanie zakwalifikuje się w kategorii flagowca, a nie modelu ze średniej półki cenowej. Pozostaje zatem jedno ważne pytanie – czy Xiaomi nie obawia się zupełnie wzajemnej kanibalizacji swoich produktów?

Ale to rozważania na inny moment, przejdźmy do znacznie ważniejszej rzeczy, czyli specyfikacji Xiaomi 12T. Jeśli wierzyć plotkom, to sercem nowego modelu będzie procesor Snapdragon 8 Gen 1, lub co nawet bardziej możliwe jego ulepszona wersja, czyli Snapdragon 8+ Gen 1. Zależnie od wersji dostaniemy też od 8 do 12 GB pamięci RAM i od 128 do 256 GB pamięci na dane.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat aparatów fotograficznych. Wiemy jednak, że będą wyposażone w optyczną stabilizację obrazu i oczekujemy raczej modeli z wyższej półki. Dobre wrażenie robi też ekran AMOLED z odświeżaniem 120 Hz o nieznanej jeszcze przekątnej. Oczywiście, nie zabrakło też modułu NFC do płatności zbliżeniowych.

Największa zmiana to jednak bardzo wyraźny wzrost maksymalnej mocy ładowania akumulatora. Xiaomi 12T znacznie pobije w tej kategorii poprzednie modele – zaoferuje nam aż 120 W. Zdecydowanie naprawia to największy problem poprzednich flagowców. Co ciekawe, 12T jest jak na razie wstępną nazwą, prawdopodobnie finalny produkt będzie nazywał się nieco inaczej.

Zobacz też:
Xiaomi Smart Band 7 debiutuje globalnie – znamy też ceny
Redmi 11 5G – nowy budżetowy telefon od Xiaomi
XiaomiBook S 12,4″ – to tablet czy może już laptop?

Oceń ten post